REKLAMA
,
Promował krwiodawstwo w Chełmie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Janusz Kobyłka wyruszył na samotną rowerową wyprawę, by promować  krwiodawstwo. Założył, że w ciągu miesiąca pokona 2,5 tys. kilometrów. Wczoraj zatrzymał się w Chełmie.

Reklama

Jest to już trzecia charytatywna akcja Janusza Kobyłki, na co dzień mieszkańca Lubartowa. Wcześniej podróżował po Polsce zbierając fundusze na rehabilitację dzieci niepełnosprawnych, a także pokonał rowerem 4 tys. kilometrów, by zebrać środki na operację 2-letniej dziewczynki. W ostatni piątek (3 lipca) wyruszył w drogę z Lublina, by zachęcać do honorowego oddawania krwi.

Namawiam ludzi spotkanych na drodze, odwiedzam instytucje, zakłady pracy, banki, urzędy, a jak się da, to prezydentów i wójtów i zachęcam do oddawania krwi. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak cenny jest ten dar, który w sobie mamy – tłumaczy pan Janusz. – Trasa mojego rajdu prowadzi przez całe państwo i będzie miała kształt wielkiego serca.

Janusz Kobyłka wczoraj (6 lipca) dotarł do Chełma. Spotkał się tutaj m.in. z wiceprezydent Agnieszką Kruk. Jak opowiada samotny rajdowiec, sam jest honorowym dawcą krwi od 40 lat.

Oddając krew ratujemy komuś życie – tłumaczy.  – Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak cenny jest ten dar. Nie kupimy go w sklepie, sąsiad nam go nie pożyczy. Musimy oddać, podzielić się tym skarbem, który w sobie mamy. 

Ten rok jest wyjątkowy pod względem zapotrzebowania na krew. Problem braku krwi dotyczy całego kraju. Stąd dramatyczne apele o jej honorowe oddawanie. Akcja Janusza Kobyłki może zachęcić wielu, aby dzielili się tym niezwykłym darem, bo każdy z nas może być potencjalnym pacjentem.

Samotny rajd ma potrwać do 5 sierpnia. Akcji patronują wojewoda lubelski i marszałek województwa. Relację z wyprawy możemy śledzić na na profilu Janusza Kobyłki.

***

Wspierając akcję przypominamy: informacje dla krwiodawców, adresy placówek terenowych w naszym regionie oraz listę aktualnie organizowanych akcji poboru krwi znajdziecie na stronie: www.rckik.lublin.pl.

W Chełmie krew można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Szpitalnej 53, tel. 82 565 56 51.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA