REKLAMA
,
Protest przeniósł się do sieci
Protest przeniósł się do sieci
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dzisiaj na ulicach naszego miasta nie zobaczycie takich scen jak wczoraj. Kobiety robią sobie przerwę. Nie znaczy jednak, że kończą swoją akcję. Protest przeniósł się do sieci

Reklama

Wczorajsza odsłona protestu kobiet w kontekście liczby uczestników, nie miała tak spektakularnego wymiaru jak w niedzielę. Z całą jednak pewnością protest mogła dostrzec większa liczba mieszkańców Chełma. Niespełna setka ludzi – głównie młodych kobiet – ruszyła w przemarsz z ulicy Lwowskiej aż do ronda im. Romana Dmowskiego. Manifestanci kilka razy okrążyli to rondo i wrócili do centrum miasta. Z pewnością utrudnili życie wielu kierowcom.

Wśród setek przejeżdżających tylko jeden zachował się paskudnie. Przez otwarte okno wykrzykiwał pod naszym adresem obleżywe hasła – opowiada jedna z uczestniczek manifestacji.  

Generalnie przemarsz odbył się bardzo spokojnie. Ludzie pozdrawiali protestujących, właścicielka lokalu gastronomicznego wyszła do nich z tacami pełnymi kubeczków gorącej herbaty. Wszystko to w asyście policji. Funkcjonariuszom manifestanci zresztą gorąco podziękowali jeszcze na „krzyżówkach lubelskich”. Tym razem mniej było wulgarnych okrzyków typu „je..ć PiS”. Przeważały „Myślę, czuję, decyduję!”, „To jest wojna!”, „Mamy dość!”.

Dopiero około godziny 17 w mediach społecznościowych pojawiły się informacje o gromadzących się bojówkach prawicowej młodzieży. Przez miasto niczym wicher przeleciała plotka o rzekomo zdewastowanych przez protestujących kościołach. I tej plotce  Fanatycy Chełmianki wraz z Młodymi Patriotami postanowili dać odpór. Wspólnie stanęli do obrony chełmskich kościołów. Tymczasem poza niedzielnymi okrzykami przed bazyliką nie doszło do żadnych incydentów w okolicach świątyń.

 

Dzisiaj przerwa

Nie znaczy jednak, że kobiety kończą swój protest. Na dzisiaj zaplanowały niemal hakerski atak. Na skrzynki e-mail ludzi zaangażowanych wsprawę wyroku Trybunału Konstytucyjnego z całego kraju wysyłane będą e-maile zawierające listy protestacyjne. 

We wtorek działamy zdalnie, szczególnie ze względu na długą trasę poniedziałkową (…), żeby zebrać siły i podleczyć struny głosowe – piszą w mediach społecznościowych.

***

Protesty takie jak w Chełmie od kilku dni trwają w całym kraju. Ich powodem jest orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Wyrok TK, oznacza, że aborcja ze względu na nieodwracalne wady płodu będzie nielegalna.

Napisz komentarz
 • Maczosa, po tym co tu wypisujesz marzy Ci się jakaś wielka schizma? Jeszcze wyskoczysz zaraz gdzieś z pomysłem i będziesz szykować dzikie pogromy!!!😈😁
  Wyhamuj nieco, bo zapędzasz się w emocjach. Człowiekowi cywilizowanemu nie wypadało by się zachowywać po barbarzyńsku tak, jak nasi niewydarzeni kibole i prowokatorzy nabuzowani adrenaliną spod dziwacznych propisowskich sztandarów. Po czasie gdzieś tam do głowy przychodzi refleksja i jest człowiekowi porostu głupio 😯 . Tym powyżej wspomnianym niestety nie, bo oni na nasze nieszczęście mają taką konstrukcję, że inaczej nie potrafią i szukają następnej okazji do kolejnego dymu.
  Hierarchia kościelna dała się wpuścić Pisowi w szambo polityki, kusząc możliwością bardzo szybkiego wprowadzenia w obieg prawny państwa, jednoznacznych zasad etyki prawa kościelnego. Czyli mamy robotę na skróty. Po co wiernych wychowywać i uświadamiać, a tych stojących gdzieś tam z boku zapraszać do wspólnoty, mozolnie pracując u podstaw? Przecież prościej jest nakazać, postraszyć więzieniem i finito! Prawdą jest, że w obecnych czasach naprawdę jest trudno dotrzeć do wiekszości ludzi z czymś, co wymaga od nich jakiegokolwiek zachodu.
  Duży problem tego systemu – despotyczne ciągotki hierarchi kościoła do nakazów i zakazów. Skoro wykształcony ksiądz, ukształtowany w wierze i uświadomiony w prawie i kanonicznym, nakładającym na jego ramiona swoje brzemię przysięga przy swoich święceniach bezwzględne posłuszeństwo biskupowi miejsca, to i tę zasadę można by użyć dla wszystkich? Proste?
  Właśnie widać, że nie bardzo…

 • Odnośnie protestów pod kościołem
  Sami biskupi nękali od kilku lat sam słyszałem odnośnie zakazu aborcji. To oni z gotowali Nam los teraz niech wypiją to co nawarzyli. I tak dojdzie do tego że kościły będą świecić pustkami. W prosty sposób
  Bóg jest i to my jesteśmy świątynią Boga. Natomiast każda religia jest sektą. Chodzi o datki na utrzymanie w zamian za rytuały. To Bóg jest bezwarunkową miłością. I z poziomu serca trzeba się modlić. Rozmawiać z nim. Tylko przemyśl jle mamy bogów? Islamiści, katolicy (chrześcijanie), babtyści, hinduiści, itp. I każda ma swojego Boga. Niestety to jest jeden i ten sam Stwórca tego co jest. Jest to Piękne.
  Jeżeli wchodzisz do własnej izdebki i w ciszy z własnego serca wychodzi modlitwa. Proszę. Pomódlmy się razem jak przeczytasz wejdź do własnej izdebki i pomódlmy się o zmianę, o mądrość przyszłych polityków, wcześniej wybacz wszystkim tym którzy CIEBIE upokorzyli. Wybacz też sobie, jeżeli kogoś skrzywdziłeś poprś o przebaczenie. To jest bardzo ważne.
  Bądźcie w Zdrowiu.

 • Trzymajcie się dziewczyny PiS OFF
  I będzie spokój.

 • „Tymczasem poza niedzielnymi okrzykami przed bazyliką nie doszło do żadnych incydentów w okolicach świątyń. ”
  Okrzykami????? Na terenie bazyliki słychać było tylko je..ć PiS, je..ć kaczora i je..ć księdza polityka.

  • W jakim celu i po co do diaska, jeszcze taki ksiądz pakuje się do polityki? Przecież wiadomo, że polityka to szambo, i że prędzej niż później ściąganie on na siebie bidę.🤔

 • "Zakonnica w przebraniu"

  Naziole, kibole i reszta tej chołoty liczyli tylko na zadymę pod kościołami i się przeliczyli. Kołki tępe, kobiety chcieli by bić? Pogratulować tępoty! Tłumoki jedne. Myślenie przenigdy nie będzie ich atutem. Matce, czy dziewczynie, która tam by była też spuścisz lanie, bałwanie?

  • Oto jest język miłości lewicowego motłochu. Szkoda tego wpisu komentować. No cóż poziom wykształcenia tego czegoś jest żenujący.

   • Tak czytając sobie obydwa wasze wpisy, można zauważyć coś, co wszystkich wymienionych tutaj i zaangażowanych łączy. Doskonałe rozumienie się bez tłumacza😁.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Na Pokrówkę z przeszkodami
  Na Pokrówkę z przeszkodami
  Rocznicowy prezent prezydenta
  Rocznicowy prezent prezydenta
  Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
  Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  REKLAMA