REKLAMA
,
Protest rolników. W środę blokada dróg w regionie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Reklama

Protest na drogach zapowiedział w poniedziałek (7 lutego) w Lublinie Michał Kołodziejczak. Rolnicze blokady obejmą prawie 50 miejscowości w całej Polsce. W województwie lubelskim zaplanowano trzy protesty: w Biłgoraju, Łukowie i Lublinie.

Nie będziemy umierać w ciszy! – czytamy na stronie Agrounii. – Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wspiera strajki, które 9 lutego organizuje Agrounia. W tym trudnym czasie nie ma miejsca na podziały. Każdy widzi, że na wsi źle się dzieje. Coraz więcej zagrożeń w zasięgu wzroku nie pozwala nam na bierność.

Jeżeli środowa akcja protestacyjna nie przyniesie oczekiwanego przez rolników rezultatu, to kolejnym krokiem ma być protest w Warszawie.

Dzisiaj zwracamy się z gorącym i jeszcze grzecznym apelem do pana premiera. Wiemy, że ma dużo spraw na głowie, ale to jest sprawa priorytetowa. Bezpieczeństwo żywnościowe kraju nie może być pozostawione na pastwę losu, na pastwę firmom, korporacjom, które dzisiaj żerują na słabości tego rządu – mówił Kołodziejczak.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Taaaa, oprócz zafundowania 95%KRUS, dopłat do ha, uprawy, kredytów, paliwa rolniczego, do świni, krowy, maszyn i traktorów, drogi, wodociągi, kanalizację, oświatę, 500+, dekoder+… Podatki 0, prócz gruntowego przekładanego na miejscu. I ta bieda ciągnikami po 120kzł i więcej, biedne dzieci w audi i bmkach szalejące nocami.
  Zaraz będzie o ciężkiej doli..
  Biedę trzeba wspierać.

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA