REKLAMA
,
Protestu dzień drugi
Protestu dzień drugi AKTUALIZACJA!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rozgoryczone kobiety nie zamierzają odpuścić. Po sukcesie wczorajszej manifestacji, na dzisiaj zapowiadają kolejną odsłonę protestu.

Reklama

Wczoraj niemal na starcie przemarszu przez miasto, kobiety wchodząc na jezdnie Alei Armii Krajowej, miały pewne wątpliwości. Pojawił się nawet okrzyk by zwolnić jeden pas ruchu. Szybko jednak krzycząca otrzymała odzew:

Jutro zablokujemy wszystko!

I setki ludzi poszło całą szerokością jezdni wkierunku ronda przy hotelu „Kamena” i dalej – pod Urząd Miasta, za nimi powoli jechały nieliczne o tej porze samochody. Za zachowany spokój brawa należą się zarówno ich kierowcom jak i towarzyszącym przemarszowi policjantom.

Czy jednak dzisiaj będzie równie spokojnie? Rozgoryczone kobiety nie zamierzają odpuścić. Po sukcesie wczorajszej manifestacji, na dzisiaj zapowiadają kolejną odsłonę protestu. W mediach społecznościowych zwołują się tym razem na godzinę 16. W tym samym miejscu, co wczoraj, a więc na deptaku pod „Zegarem”. Nie możemy napisać, jaki jest program manifestacji. Na wczorajszym przykładzie można stwierdzić, że zebrani nie mają przywódców, ani struktury. Tłum może więc pójść w każdą stronę i zablokować – zgodnie z zapowiedzią „wszystko”. Apelujemy więc zwłaszcza do kierowców o rozwagę i ostrożność.

Aktualizacja godz. 11.45

Planowany na dzisiaj protest zyskuje nowy wymiar. Organizatorzy właśnie wezwali swoich zmotoryzowanych zwolenników do zablokowania ronda u zbiegu al. Żołnierzy I AWP i ul. Wojsławickiej. Od godz. 16 spodziewajcie się więc w tym miejscu poważnych utrudnień w ruchu.

Aktualizacja godz. 12.00

Dotarła do nas także nieoficjalna informacja z kręgów związanych z chełmskim magistratem. Ponoć Urząd Miasta szacuje, że we wczorajszym spacerze ulicami Chełma wzięło udział ponad 4 tysiące ludzi. Takiej manifestacji po roku 1981 chyba nikt w naszym mieście nie pamięta.

Aktualizacja godz. 16.15

Pod „Zegarem” zebrała się gromadka głównie młodych ludzi. Przeważają kobiety. Po krótkiej dyskusji z policjantem z drogówki, manifestacja rusza ul. Lwowską w kierunku skrzyżowania z Al. Armii Krajowej. Idzie kilkaset osób – wielokrotnie mniej niż w niedzielę. Zobacz video

Aktualizacja godz. 16.30

Ze znacznej odległości słychać samochodowe klaksony w okolicach ronda M. i L. Kaczyńskich. Zaczął się tam protest samochodowy. Zobacz video.

Aktualizacja godz. 17.45

W mediach społecznościowych pojawia się przestroga do wracających do domów uczestników protestu. Nie idźcie przez „Górkę” – ostrzegają się nawzajem:
Fanatycy się tam zbierają. Lepiej ich nie testować.

Napisz komentarz
 • Z tymi kolanami może już nie przesadzaj. Skąd to nieustjące przekonanie, szczególnie w Pisie, że Polska ciągle klęczy i wstaje, za chwilę znowu ni z tego, ni z nowego okazuje się, że klęczy i ma zamiar znów wstawać. Któż to śmie tak kazać jej bezustannie padać na kolana, by za chwilę coraz to nowy heroiczny bohater mógł ją heroicznie podźwigać. Cóż to za rojenia zakompleksionych ludzi, co swoje zmory pielęgnują i ciągle walczą, bo bez walki, może raczej bez wroga, ich życie traci sens.

 • Ci co protestują to elita! Jestem dumny z was wszystkich i tak trzymać. Nie pozwólmy obrócić ten kraj w ruinę! Polska musi wstać z kolan! Modlę się za wszystkich protestujących niech wam Bóg błogosławi!

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
  Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  Zapal znicz dla medyka
  Zapal znicz dla medyka
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  REKLAMA