REKLAMA
,
Protestuje branża fitness
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wśród manifestantów będą także chełmianie. Jutro w Warszawie protestuje branża fitness. Chodzi przede wszystkim o zniesienie lockdownu dla klubów i siłowni, który od soboty obowiązuje w strefie czerwonej czyli w niemal połowie kraju.

Reklama

Organizatorem jutrzejszego (17 października) protestu na Placu Zamkowym w Warszawie jest Polska Federacja Fitness. Właścicielom, pracownikom, ale i klientom siłowni czy klubów chodzi przede wszystkim o zniesienie lockdownu dla branży.

Czas pokazać ilu nas jest oraz że nie jesteśmy marginalną branżą. 100 000 miejsc pracy jest na szali. Miliardy złotych również. Nie przeżyjemy kolejnego lockdownu – piszą organizatorzy.

Podkreślają też, że rzecz idzie nie tylko o utrzymanie biznesu, ale o kondycję całego społeczeństwa. Właściciele chełmskiej Fabryki Sportu argumentują:

Kluby Fitness i Siłownie to miejsca w pełni bezpieczne, które dodatkowo pozwalają budować i dbać o odporność. Zawieszenie działalności Klubów Fitness i Siłowni będzie nie tylko powodem upadku tych miejsc, ale przyczyni się również do znacznego pogorszenia zdrowia społeczeństwa.

Organizatorzy ogólnopolskiego protestu zapowiadają również, że będą podejmować próby i kroki legislacyjne. Zależy im m.in. na uruchomieniu ewentualnych specjalnych tarczy antykryzysowych dla branży, bez których – jak piszą – nie przeżyją.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA