REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Przedłuż Kartę 3+
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Masz dużą rodzinę? Korzystasz z Chełmskiej Karty 3+? Sprawdź czy nie trzeba jej przedłużyć. A może powiększyła Ci się rodzina i chcesz dopiero ubiegać się o Kartę? U nas dowiesz się, co robić.

Reklama

Chełmska Karta 3+ daje prawo do korzystania ze stałych, tymczasowych, świątecznych lub okazjonalnych ulg oraz zwolnień oferowanych przez różne instytucje lub firmy na terenie miasta. Program jest elementem polityki społecznej realizowanej przez samorząd. Ma na celu m.in. promocję dużej rodziny oraz działań na rzecz wzmocnienia jej kondycji, poprawę warunków życia, zwiększanie szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży wychowujących się w dużych rodzinach, a także kształtowanie ich pozytywnego wizerunku.

Kto ma prawo do Karty?

Każda duża rodzina zamieszkała pod wspólnym adresem na terenie Chełma, która składa się z rodzica/rodziców lub rodzica/rodziców zastępczych, posiadających na utrzymaniu troje i więcej dzieci, w tym dzieci, nad którymi sprawowana jest piecza zastępcza, w wieku do ukończenia 18 roku życia lub ukończenia 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, zaś w przypadku dzieci niepełnosprawnych pozostających pod opieką bez ograniczenia wieku.

Kartę otrzymuje każdy członek dużej rodziny na podstawie wniosku złożonego przez rodzica. Karta jest bezpłatna i ważna przez pięć lat.

Wyrabianie, przedłużanie

W Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Departamentu Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Chełm przy ul. Obłońskiej 20, w pokoju nr 4, od piątku, 13 grudnia, będzie można przedłużyć Chełmskie Karty 3+ na rok 2020. Tutaj też przyjmowane są wnioski pierwszorazowe.

Warunkiem przedłużenia Karty jest złożenie wniosku wraz ze wszystkimi Kartami przyznanymi danej rodzinie oraz spełnianie kryteriów uprawniających do korzystania z nich, zgodnie z ,,Regulaminem przyznawania, wydawania i korzystania z Chełmskiej Karty 3+”.

Wniosek o wydanie lub przedłużenie Chełmskiej karty 3+ oraz ,,Regulamin…” jest dostępny na stronie internetowej ,,Chełmska Karta 3+” – http://www.3plus.chelm.pl/www/3plus/index.php/pl/

TUTAJ znajdziesz katalog ulg i zwolnień, do których upoważnia Chełmska Karta 3+.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama