REKLAMA
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przedszkolaki posadziły żonkile – symbol nadziei dla podopiecznych hospicjów.  Przedszkole Miejskie nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie po raz kolejny włączyło się w ogólnopolską  akcję „Pola Nadziei”

Reklama

Budowanie wrażliwości na potrzeby bliźniego, empatii i troski jest ważnym celem edukacyjnym, który od lat realizuje w swoich działaniach nasze przedszkole – mówi  dyrektor  Danuta Zagórska.

Akcja „Pola Nadziei” ma swój szczególny cel – krzewienia od najmłodszych lat idei wolontariatu  i oswajania dzieci z trudnymi tematami choroby przewlekłej, bólu, cierpienia oraz z tak bardzo istotną w procesie leczenia akceptacją i pomocą. Podczas spotkania odbyła się także lekcja języka migowego i prezentacja multimedialna, a 5-latki z grupy Jeżyki oraz 6-latki z grupy Wiewiórki zaprezentowały część artystyczną pt. Kwiat dla ciebie, dla nas nadzieja.

W wydarzeniu udział wzięli Tadeusz Boniecki – prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. K. Malinowskiego w Chełmie,  Maria Pawłowicz, wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Chełmie oraz wiceprezydent Dorota Cieślik.

Zobaczcie foto-relację z wydarzenia.

Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA