REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Przejęto 500 tys. zł w papierosach
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Zatrzymano trzech mieszkańców powiatu chełmskiego oraz ujawnione i zabezpieczone papierosy o wartości 500 tys. złotych przez funkcjonariuszy NOSG z Chełma.

16 października funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili oraz zabezpieczyli w pobliżu rzeki Bug ślady, które mogły wskazywać na dokonanie przemytu wyrobów akcyzowych z Ukrainy do Polski. Ślady przemytu zostały potwierdzone przez służbę graniczną Ukrainy.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze ustalili miejsce, do którego mógł być przetransportowany przemycony towar. Trop prowadził do posesji znajdującej się na terenie gminy Leśniowice w pow. Chełmskim. Gdy funkcjonariusze SG zbliżali się do wytypowanego gospodarstwa, ze stodoły znajdującej się na terenie posesji z dużym impetem wyjechał terenowy Jeep. Kierowca nie zważając na bezpieczeństwo funkcjonariuszy wyłamał ogrodzenie otaczające posesję i podjął próbę ucieczki. W wyniku podjętego pościgu, funkcjonariusze zatrzymali uciekających przed nimi mężczyzn. Byli 49-letni oraz 29-letni mieszkańcy powiatu chełmskiego.

Tuż przed zatrzymaniem, mężczyźni zdążyli wyładować „trefny towar” znajdujący się w ich pojeździe w pobliskim kompleksie leśnym. Na miejscu ujawnione zostało 20 tys. paczek nielegalnych papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kolejne 20 tys. paczek nielegalnych papierosów funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli na terenie posesji w gminie Leśniowice. Do sprawy zatrzymany został również 51-letni właściciel przeszukanej posesji.

Łączna szacunkowa wartość ujawnionych i zabezpieczonych nielegalnych wyrobów tytoniowych wyniosła ponad 500 tys. złotych. Papierosy spakowane były w pakiety po 50 kartonów i owinięte czarną folią. Jak ustalili funkcjonariusze, zostały one przemycone do Polski za pomocą łodzi pontonowej, a następnie przewiezione w głąb kraju.

Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za przemyt oraz posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych. Ujawnione papierosy pochodzące z przemytu docelowo miały trafić na targowiska w centrum kraju.

Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG nie dopuścili do przemytu papierosów o łącznej wartości ponad 40 mln zł.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*