REKLAMA
,
Przejęto 500 tys. zł w papierosach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zatrzymano trzech mieszkańców powiatu chełmskiego oraz ujawnione i zabezpieczone papierosy o wartości 500 tys. złotych przez funkcjonariuszy NOSG z Chełma.

Reklama

16 października funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili oraz zabezpieczyli w pobliżu rzeki Bug ślady, które mogły wskazywać na dokonanie przemytu wyrobów akcyzowych z Ukrainy do Polski. Ślady przemytu zostały potwierdzone przez służbę graniczną Ukrainy.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze ustalili miejsce, do którego mógł być przetransportowany przemycony towar. Trop prowadził do posesji znajdującej się na terenie gminy Leśniowice w pow. Chełmskim. Gdy funkcjonariusze SG zbliżali się do wytypowanego gospodarstwa, ze stodoły znajdującej się na terenie posesji z dużym impetem wyjechał terenowy Jeep. Kierowca nie zważając na bezpieczeństwo funkcjonariuszy wyłamał ogrodzenie otaczające posesję i podjął próbę ucieczki. W wyniku podjętego pościgu, funkcjonariusze zatrzymali uciekających przed nimi mężczyzn. Byli 49-letni oraz 29-letni mieszkańcy powiatu chełmskiego.

Tuż przed zatrzymaniem, mężczyźni zdążyli wyładować „trefny towar” znajdujący się w ich pojeździe w pobliskim kompleksie leśnym. Na miejscu ujawnione zostało 20 tys. paczek nielegalnych papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kolejne 20 tys. paczek nielegalnych papierosów funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli na terenie posesji w gminie Leśniowice. Do sprawy zatrzymany został również 51-letni właściciel przeszukanej posesji.

Łączna szacunkowa wartość ujawnionych i zabezpieczonych nielegalnych wyrobów tytoniowych wyniosła ponad 500 tys. złotych. Papierosy spakowane były w pakiety po 50 kartonów i owinięte czarną folią. Jak ustalili funkcjonariusze, zostały one przemycone do Polski za pomocą łodzi pontonowej, a następnie przewiezione w głąb kraju.

Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za przemyt oraz posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych. Ujawnione papierosy pochodzące z przemytu docelowo miały trafić na targowiska w centrum kraju.

Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG nie dopuścili do przemytu papierosów o łącznej wartości ponad 40 mln zł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA