REKLAMA
,
Przemyt papierosów przez Bug. W trzy dni zatrzymano 7 przemytników!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Okres wakacyjny wydaje się idealną porą dla przemytników zajmujących się „przeprawą” kontrabandy przez rzekę graniczną Bug. Tylko w ciągu trzech dni pogranicznicy udaremnili kilka prób przemytu. Znaleziona przy nich kontrabanda oszacowana została na blisko 200 tys. złotych. Pogranicznicy zatrzymali pięciu obywateli Ukrainy. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku w minioną środę. „Biznesmeni” przemycili przez rzekę papierosy warte około 100 tys. zł.

Reklama

Nie minęły dwa dni, a przemytnicy znów wpadli w ręce mundurowych, tym razem próbowali przemycić kontrabandę za 30 tys. zł.

Dzień później kolejna nieudana próba przemytu. Tym razem płynąca do Polski kontrabanda oszacowana została na kwotę 60 tys. złotych.
– Funkcjonariusze z Placówek SG w Woli Uhruskiej oraz Zbereżu, podczas wspólnych działań udaremnili przemyt przez granice państwa, papierosów, a następnie zatrzymali po pościgu dwóch mieszkańców Chełma, którzy wcześniej dokonali tego procederu – informuje ppor. Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.

Scenariusz przemytu papierosów przez rzekę graniczną Bug, zazwyczaj wygląda podobnie. Gdy papierosy znajdą się już nad ukraińskim brzegiem rzeki, zazwyczaj są spakowane w pakunki po pięćdziesiąt kartonów każdy. Następnie zostają zabezpieczone czarną folią. Przez rzekę ładunek transportowany jest przy użyciu łodzi pontonowych, a następnie, gdy znajdzie się już na terytorium RP,  zostaje ukryty na brzegu, gdzie czeka na odbiorcę lub od razu sprawnie przeładowywany jest do samochodów i odwożony w głąb kraju.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA