REKLAMA
,
Przepadła dotacja na siłownię w plenerze. Zawinił system.
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Blisko 70 gmin z naszego województwa, a ponad 700 z całego kraju, otrzyma z Ministerstwa Sportu i Turystyki pieniądze na tzw. Otwarte Strefy Aktywności. Z założenia mają to być ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku. Wniosek z Chełma odpadł już przy ocenie formalnej.

Reklama

O sytuacji poinformował nas Kamil Błaszczuk, przedstawiciel organizacji pozarządowej. Według niego to zaskakujące, że wniosek z naszego miasta znalazł się w niechlubnym i niewielkim gronie 85. gmin, które nawet nie zakwalifikowały się do oceny merytorycznej.

–  To wielka strata dla mieszkańców naszego miasta – mówi Błaszczuk. – W całym kraju widać rosnące zainteresowanie aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Jestem przekonany, że chełmianie również chcieliby wypoczywać w taki sposób. Często słyszymy, że brakuje pieniędzy na tego typu inwestycje w Chełmie. Zwyczajnie szkoda.

O sytuację zapytaliśmy w chełmskim magistracie. Okazuje się, że miejscy urzędnicy przygotowali poprawny wniosek, ale wystąpiły problemy z elektronicznym systemem ministerstwa.

Miasto Chełm przygotowało poprawny wniosek. Niestety, próba przesłania wniosku w systemie AMODIT kończyła się nie przyjęciem dokumentów i system wracał do trybu edycji wniosku – mówi nam Roland Kurczewicz, pełnomocnik Prezydent Chełma ds. Strategii Przedsięwzięć. – Cała sytuacja związana z problemem technicznym została opisana i zarejestrowana w postaci nagrania. Wystąpiono do Ministerstwa Sportu i Turystyki celem wyjaśnienia problemu technicznego uniemożliwiającego złożenie wniosku w wymaganym terminie. Miasto czeka na odpowiedź ze strony Ministerstwa.

Być może nie wszystko jeszcze stracone. Pozostają jednak wątpliwości, czy składanie wniosku na ostatnią chwilę nie jest obarczone zbyt dużym ryzykiem. Przypomnijmy, że podobnych problemów uniknęło wiele innych gmin. Wsparcie finansowe na miejskie siłownie plenerowe otrzymały m.in. gminy: Rejowiec Fabryczny, Zamość, Biała Podlaska, Leśniowice, Ryki, Kamień czy Hrubieszów.

Napisz komentarz
 • Dosc mam apelowania o aktywnosc obywatelska.Ja jakos przezyje,a za Chelm bedzie zaorany,to inna bajka.

 • Igor,czas do roboty!!!Nikt za nas tego nie zrobi.Wiemy co jest zlego,mamy pomysly,a wiec jak mawiaja Niemcy,arbeiten,nicht filosofieren.Potrzeba tylko troche odwagi,bo bez nas bedzie tylko coraz gorzej.

 • Andrzej Sawa
  Odpowiedzi nie ma ani na temat PUM,ani na siłownię,ani w sprawie wspólnot……..itd.itp……..to aroganci! a premier na forum UE mówi, że reformy w Polsce są ostateczne i nie będzie ustępstwa ,chodzi o to żeby ostatecznie pozbyć się komunistycznych resztek…….no i co? czy dotyczy to Chełma??????? Zgnilizna od głów! nadszedł czas oczekiwania, niepewności??? Co to właściwie jest?

 • Juz lipiec,drugi dzien roboczy I nic.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA