REKLAMA
,
Przepuszczajcie autobusy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Proszę, ustąp mi pierwszeństwa” to hasło akcji informacyjnej, którą uruchomia Miasto Chełm i Chełmskie Linie Autobusowe. Sprawdź, o co chodzi.

Reklama
„Proszę, ustąp mi pierwszeństwa” to akcja informacyjna zainicjowana przez Urząd Miasta Chełm oraz Spółkę Chełmskie Linie Autobusowe. Jej celem jest zwrócenie większej uwagi kierowców na miejskie autobusy, które niejednokrotnie mają problem z ponownym włączeniem się do ruchu.
 
Pojazdy Chełmskich Linii Autobusowych zostały wyposażone w naklejki. Mają one przypominać innym uczestnikom ruchu drogowego, że autobus wyjeżdżający z zatoczki i sygnalizujący ten zamiar kierunkowskazem, jest uprzywilejowany względem pozostałych pojazdów.
 
– Postanowiliśmy zainicjować akcję, która ma przypominać uczestnikom ruchu drogowego o stosowaniu się do obowiązujących przepisów, ale przede wszystkim o tym, że powinniśmy zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo – podkreśla Dominik Wasiluk, p.o. zastępcy dyrektora Wydziału Dróg i Transportu UM Chełm. – Chodzi nam również o dobro pasażerów komunikacji miejskiej, która w najbliższym czasie przejdzie w Chełmie gruntowną modernizację. Wiadomo bowiem, że autobus, który sprawnie włącza się do ruchu, dojeżdża do celu punktualnie – dodaje.
 
Chełmskie Linie Autobusowe prowadzą statystyki dotyczące niebezpiecznych sytuacji związanych z nieustąpieniem kierowcy autobusu pierwszeństwa przy wyjeździe z zatoczki.
 
Takie sytuacje generują niepotrzebne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – mówi Artur Mazurek, kierownik działu eksploatacji Chełmskich Linii Autobusowych. – Właśnie dlatego, za pośrednictwem naklejek umieszczonych na autobusach, apelujemy do kierowców, by zwrócili uwagę na włączające się do ruchu pojazdy komunikacji miejskiej – podkreśla.
 
O słuszności prowadzonej akcji przekonany jest również Mariusz Ostrowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie.
 
Przy dużym natężeniu ruchu każdy kierowca powinien wykazać się większą uprzejmością. W przypadku autobusów włączających się do ruchu jest to natomiast konieczność – mówi.
 
Obecnie ulicami Chełma jeździ 20 autobusów wyposażonych w specjalne naklejki.
 
Zgodnie z art. 18 ustawy prawo o ruchu drogowym kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.
 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • popieram tą akcję

  No votes yet.
  Please wait...
 • Kultura za kulture….autobusiarze niech wiec jezdza po miescie choc 40 45 na godzine a nie jak teraz 25 30 bo to ludzi doprowadza do szału! Nigdzie nie jezdzi sie z taka predkoscia! Zacznijcie normalnie jezdzic a ludzie nie beda sie spieszyc by was wyprzedzic bo jazda za wami to KOSZMAR!

  No votes yet.
  Please wait...
  • Babciom się w głowach kręci powyżej 30 km/h. ?

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA