REKLAMA
,
Przestrzegajcie zaleceń
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Celem naszych działań jest ochrona życia i zdrowia – wyjaśniają chełmscy policjanci. I codziennie kontrolują, jak mieszkańcy naszego powiatu odnoszą się do obostrzeń. Pomagają im strażnicy miejscy i żołnierze.

Funkcjonariusze sprawdzają czy w przestrzeni publicznej stosujemy się do aktualnie obowiązujących przepisów. Nadal weryfikują też przestrzeganie zasad kwarantanny domowej. Policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu sprawdzają też placówki handlowe, targowiska i kluby fitness. Zwracają nadto uwagę na bezpieczeństwo osób przemieszczających się komunikacją publiczną.

Reklama

Funkcjonariusze reagują i w dalszym ciągu reagować będą na wszystkie przypadki łamania przepisów. W takich sytuacjach podejmują interwencje, które często kończą się ukaraniem mandatem karnym, bądź też skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu lub pouczeniem.

Przy okazji przypominają, że za niezasłanianie ust i nosa maseczką ochronną grozi mandat do 500 złotych. Osoby, które objęte są kwarantanną bezwzględnie powinny pozostać w domach stosując się do decyzji służb sanitarnych. Za nieprzestrzeganie tego obowiązku grozi grzywna do 5 tysięcy złotych. W przypadku rażących naruszeń policjanci będą informować sanepid, który w drodze postepowania administracyjnego może nałożyć karę pieniężną do 30 tysięcy złotych.

Przypominają też o dopuszczalnym limicie osób w obiektach kultu religijnego i sklepach. W kościołach może przebywać jedna osoba na 20 metrów kwadratowych w odległości nie mniejszej niż 1,5 metra.
Z kolei w sklepach o powierzchni do 100 metrów kwadratowych jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, a powyżej 100 metrów kwadratowych jedna osoba na 20 metrów kwadratowych.

– Wprowadzone przepisy mają na celu dobro nas wszystkich, dlatego apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i współpracę. Przestrzeganie zaleceń reżimu sanitarnego służy ochronie życia i zdrowia nas wszystkich – podkreśla komisarz Ewa Czyż z KMP w Chełmie.

Mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców powiatu chełmskiego i przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, do służby skierowanych zostało ostatnio więcej policyjnych patroli. Wspierają ich strażnicy miejscy i żołnierze.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA