REKLAMA
,
Przewoził nielegalny spirytus
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

150 litrów wyrobów spirytusowych bez polskich znaków akcyzy ujawnili i zabezpieczyli wczoraj policjanci z krasnostawskiej drogówki. Bezakcyzowy towar przewoził samochodem 31-letni mieszkaniec gminy Siennica Różana. Towar trafił do depozytu, a przewożący go mężczyzna do policyjnego aresztu.

Reklama

Wczoraj w Fajsławicach, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie zatrzymali do kontroli skodę octavię. Samochodem podróżował 31-letni mieszkaniec gminy Siennica Różana.

W bagażniku pojazdu mundurowi ujawnili 30 pięciolitrowych butelek ze spirytusem. Nielegalny alkohol został zabezpieczony do policyjnego depozytu, a pojazd którym jechał, odholowano na parking strzeżony. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że wobec mężczyzny została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania z powodu przekroczenia limitu 24 punktów karnych.

Dzisiejszą noc mężczyzna spędził w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Kwota uszczuplenia należnego podatku akcyzowego oszacowana została na ponad 8 tys. złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełniony przez 31-latka czyn, grozi przepadek zabezpieczonego towaru oraz wysoka grzywna.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA