REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Przyłbice dostaną nauczyciele
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Przyłbice ochronne dostaną nauczyciele chełmskich szkół. Taki prezent przygotowała dla nich PWSZ w Chełmie. 

Reklama

Dzisiaj (12 lutego) Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie przekazał na ręce Doroty Cieślik, wiceprezydent Chełma, 800 przyłbic ochronnych. Trafią one do nauczycieli chełmskich szkół. 

Walka z Covid-19 jest wielkim wyzwaniem dla całego społeczeństwa, a grupą szczególnie narażoną na zachorowania jest grupa pracowników oświaty. W sytuacji, gdy najmłodsi uczniowie wrócili już do szkół, a w marcu najprawdopodobniej powrócą maturzyści i uczniowie ósmych klas szkoły podstawowej, jest to szczególnie ważne – powiedział rektor.
Przyłbice zostały wyprodukowane w Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Depułtyczach Królewskich. Do ich produkcji wykorzystano wysoko wydajną technologię wtrysku tworzywa do specjalnie zaprojektowanej formy. Takie rozwiązanie powstało we współpracy z Politechniką Lubelską. Więcej o tej inicjatywie uczelni pisaliśmy m.in. tutaj
 
Produkowane przez chełmską uczelnię przyłbice chronią już medyków w regionie, pracowników PWSZ w Chełmie i Politechniki Lubelskiej. A teraz służyć będą także nauczycielom.
 
To dla nas bardzo ważne, by móc służyć całej społeczności lokalnej, a szczególnie wspierać nauczycieli w zapewnieniu im bezpiecznych warunków pracy – podkreśla rektor Tofil.

No votes yet.
Please wait...
Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama