REKLAMA
,
Przyłbice dostaną nauczyciele
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przyłbice ochronne dostaną nauczyciele chełmskich szkół. Taki prezent przygotowała dla nich PWSZ w Chełmie. 

Reklama

Dzisiaj (12 lutego) Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie przekazał na ręce Doroty Cieślik, wiceprezydent Chełma, 800 przyłbic ochronnych. Trafią one do nauczycieli chełmskich szkół. 

Walka z Covid-19 jest wielkim wyzwaniem dla całego społeczeństwa, a grupą szczególnie narażoną na zachorowania jest grupa pracowników oświaty. W sytuacji, gdy najmłodsi uczniowie wrócili już do szkół, a w marcu najprawdopodobniej powrócą maturzyści i uczniowie ósmych klas szkoły podstawowej, jest to szczególnie ważne – powiedział rektor.
Przyłbice zostały wyprodukowane w Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Depułtyczach Królewskich. Do ich produkcji wykorzystano wysoko wydajną technologię wtrysku tworzywa do specjalnie zaprojektowanej formy. Takie rozwiązanie powstało we współpracy z Politechniką Lubelską. Więcej o tej inicjatywie uczelni pisaliśmy m.in. tutaj
 
Produkowane przez chełmską uczelnię przyłbice chronią już medyków w regionie, pracowników PWSZ w Chełmie i Politechniki Lubelskiej. A teraz służyć będą także nauczycielom.
 
To dla nas bardzo ważne, by móc służyć całej społeczności lokalnej, a szczególnie wspierać nauczycieli w zapewnieniu im bezpiecznych warunków pracy – podkreśla rektor Tofil.

No votes yet.
Please wait...
Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA