REKLAMA
,
Przymiarki do realizacji projektów z budżetu obywatelskiego na rok 2017
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zarząd Dróg Miejskich w Chełmie ogłosił wczoraj (11.07.2017) przetarg na wykonanie trzech zadań zgłoszonych w ubiegłym roku przez mieszkańców do budżetu obywatelskiego. W tym samym zamówieniu znalazły się też remonty chodników.

Reklama

Budowa pięciu miejsc parkingowych przy Przedszkolu Miejskim nr 8, przy ul. Mikołaja Reja – to jeden z pomysłów, który w ramach ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego trafił do realizacji w tym roku.  Na robotników drogowych czekają też mieszkańcy ul. Wiejskiej, którzy skutecznie zabiegali o modernizację chodnika przed budynkami od nr 20 do 26 oraz o przebudowę opaski budynku nr 20-24. Trzecie zadanie zgłoszone do budżetu to modernizacja chodnika po północnej stronie ul. Katedralnej (na odcinku do Wiejskiej do Bydgoskiej).

W ramach ogłoszonego własnie przetargu, ale już poza pieniędzmi z budżetu obywatelskiego, ZDM chce także przebudować chodniki przy ulicach: Wirskiego oraz Litewskiej.

Jednym z zadań była także przebudowa ul. ks. Marcelego Mrozka wraz z budową parkingu i instalacją oświetleniową. Obecnie ekipa budowlana jest w trakcie układania nawierzchni z kostki brukowej. Mieszkańcy otrzymają 40 nowych miejsc parkingowych.

Jesteśmy zadowoleni z nadchodzących zmian. Długi czas oczekiwaliśmy na rozbudowę. Nasz kościół jest często odwiedzany i wielokrotnie brakowało miejsc parkingowych. – mówi jedna z mieszkanek Chełma.

Zmiany zaszły również na osiedlu śródmieście. Zakończyły się prace modernizacyjne chodnik przy. ul. Siedleckiej. – Chodnik wymagał poprawy. Cieszymy się, że to właśnie nasz obszar ma szansę wzięcia udziału w budżecie obywatelskim. – komentuje jeden z przechodniów.

Termin składania ofert przetargowych został wyznaczony na 27 lipca br.  Na realizację wszystkich zadań wykonawca będzie miał czas od 60 do 90 dni od chwili podpisania umowy. Można się zatem spodziewać, że wszystkie zadania zostaną zakończone dopiero w połowie listopada br.

Budżet obywatelski przyniósł wiele zmian. – Pomysły, jakie ludzie mają bardzo mnie zaskakują. Cieszy nas, że mieszkańcy mają potrzeby i chcą je realizować. Przy pierwszym budżecie obywatelskim mnóstwo ludzi zgłaszało się z do nas z prośbą o pomoc przy przygotowaniu wniosku. Projekt budżetu obywatelskiego oceniam na plus. – wypowiada się jedna z inicjatorek budżetu obywatelskiego Joanna Bielecka.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA