REKLAMA
,
Przysięga WOT we Włodawie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W najbliższą niedzielę kolejna grupa żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złoży przysięgę. Uroczystość będzie można obejrzeć we Włodawie.

Reklama

150 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, wchodzących w skład 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, złoży w najbliższą niedzielę, 11 lutego, przysięgę. Uroczystość odbędzie się w centrum Włodawy.

Już prawie tysiąc żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady OT złożyło przysięgę wojskową. Łącznie w brygadzie służbę pełni  ponad 1,5 tys. żołnierzy. Lubelska brygada ma być sformowana do końca 2018 roku.

Kandydaci do WOT, którzy nie odbywali czynnej służby wojskowej, przechodzą 16-dniowe szkolenie. Każde z nich kończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej. W minionym roku dwie takie uroczystości odbyły się w Lublinie, dwie w Zamościu i  jedna w Chełmie.

Obecnie trwa kolejna tura szkoleń dla nowej grupy kandydatów. Wśród nich jest wielu mieszkaców Włodawy i okolic. Stąd propozycja dowództwa 2. Lubelskiej Brygady OT zorganizowania tego wydarzenia właśnie we Włodawie. Uroczystość rozpocznie się w niedzielę, o godz. 10.30, mszą św. w kościele św. Ludwika. Po mszy uczestnicy przemaszerują na ul. Rynek koło Czworoboku, gdzie nastąpi złożenie przysięgi.

W planie jest też prezentacja sprzętu wojskowego, pokaz musztry oraz tradycyjna defilada.

Utrudnienia w ruchu

Włodawska Straż Miejska informuje, że w związku z uroczystością, w godzinach 7-15, wyłączone z ruchu zostaną ulice Rynek, Czworobok i Kościuszki. Podczas przemarszu żołnierzy z kościoła na Rynek mogą również wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicy Kościelnej.

Ponadto strażnicy miejscy apelują do kierowców o zabranie pojazdów na czas uroczystości z parkingów u zbiegu ulic Rynek-Kościuszki i i Rynek-Widokowa.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Ostatnie pożegnanie Mikusa
Ostatnie pożegnanie Mikusa
Gospodarcze centrum dla młodych
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
REKLAMA