REKLAMA
,
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nie tylko chelmski.eu dostrzegł problem z szybkim wdrażaniem miejskiej strategii walki z pandemią. Zareagowali nasi Czytelnicy, a swój apel w tej sprawie ogłosiło Stowarzyszenie Nasz Chełm.

Reklama

Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Nasz Chełm” na swojej stronie internetowej poinformowało o swoim wystąpieniu do prezydenta Jakuba Banaszka w sprawie przyspieszenia prac nad wdrożeniem miejskiej strategii walki ze skutkami pandemii Covid-19. Wraz z tą znaną ze swoich społecznych działań organizacją wystąpiła Chełmska Izba Gospodarcza sp. z o.o. (non-profit) i bliżej niezidentyfikowana grupa lokalnych przedsiębiorców. Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe. Autorzy wystąpienia podkreślają, że

 z wielką satysfakcją i wdzięcznością przyjęliśmy Pańską inicjatywę odkupienia przez samorząd Miasta Chełm kwiatów niesprzedanych przed 1 listopada br. Z ogromną nadzieją przyjęliśmy także ogłoszoną przez Pana 6 listopada miejską strategię walki z koronawirusem. Proponowane rozwiązania dają jakieś szanse branżom najbardziej dotkniętym skutkami pandemii. W naszym najgłębszym przekonaniu tak właśnie powinien działać lokalny samorząd. Empatycznie wobec ludzi i środowisk dotkniętych decyzjami władz.

Sygnatariusze pisma zauważają jednak, że w ślad za ogłoszoną strategią możliwie szybko powinny pójść konkretne działania.  Wskazują na sprawy, które znalazły się również w naszym materiale.

Apelujemy do Pana Prezydenta o jak najszybsze ich podjęcie. Przede wszystkim liczymy na zapoznanie opinii publicznej z harmonogramem realizacji proponowanych w strategii działań. Pozwoli to przedsiębiorcom na właściwe przygotowanie się do sprostania ewentualnym wymogom, które będą musieli spełnić, by z pomocy skorzystać.

Przedsiębiorcy i działacze  organizacji pozarządowych mają pełną świadomość tego, jak ważne jest szybkie wprowadzanie rozwiązań pomagających lokalnemu biznesowi.

– Prosimy władze samorządowe o przyspieszenie wdrażania zaproponowanej strategii – mówi Joanna Bielecka, prezes stowarzyszenia „Nasz Chełm” – bo wiemy, że bez tej pomocy chełmski drobny (i nie tylko) biznes nie przetrwa. W sposób fatalny odbije się to nie tylko na budżecie miasta, ale przede wszystkim na kondycji mieszkańców Chełma.

***

Tekst poświęcony miejskiej strategii zakończyliśmy zaproszeniem do dyskusji. Zapytaliśmy: Jaka jest wasza opinia na temat tak skonstruowanej pomocy samorządu? W odpowiedzi wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja. Może nie odpowiada wprost na zadane pytanie, ale sporo mówi o braku wiary w możliwości realizacji samorządowej strategii.

Przede wszystkim – nadużyciem jest posługiwanie się terminem „strategia”. W tej nowomowie władzy, która nie czuje się pewnie w tych aspektach, które jakiejś wiedzy wymagają, widać bezmyślność terminologiczną. Jaka władza, taka terminologia. Zatem mamy do czynienia z programem i to z założenia, co przyznaje sama władza, krótkoterminowym. Taki program powinien być ogłoszony wraz ze wszystkimi załącznikami, dokumentami, formularzami, a nie „goły i wesoły” – tzw. rybka dla mediów i mieszkańców. Tu najpierw było zadęcie PR-owe, potem długo, długo nic, teraz jakieś mgliste zapowiedzi. Zgadzam się z opinią, że to brak szacunku dla mieszkańców – pisze Gasni

Wypada więc na zakończenie jeszcze przypomnieć tytułowe wezwanie: Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe

Więcej komentarzy oraz na Facebook

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Pani Renata to zapewne z tej frakcji antybanaszkowej pis i jakaś niespokojna.
  Niech się ludzie trochę poznają i ogarną oraz zorientują gdzie Okszowska, gdzie Hrubieszowska a gdzie Pilichonki (a swoją drogą jak to się pisze?)
  Do roboty to trzeba gonić panią prezydentowa bo się nam całkiem zastanie.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Panowie Prezydeńci czas na działanie. Okres obietnic się już skończy. Rada Miasta napewno Panów wesprze w tych działanich.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Trochę grafomanii:
  Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam. – Armand Jean Richelieu

  No votes yet.
  Please wait...
 • Brawo katzPodola za spostrzegawczość, co prawda zaraz po błędzie prosiłem o wyrozumiałość ale prawdziwy wróg nigdy nie wybacza.
  Przyjaciel czasami może zawieść, wróg nigdy.

  No votes yet.
  Please wait...
 • No i mi się napisało w poniższym tekście. Liczę na wyrozumiałość, trochę zaganiany jestem.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA