REKLAMA
,
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nie tylko chelmski.eu dostrzegł problem z szybkim wdrażaniem miejskiej strategii walki z pandemią. Zareagowali nasi Czytelnicy, a swój apel w tej sprawie ogłosiło Stowarzyszenie Nasz Chełm.

Reklama

Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Nasz Chełm” na swojej stronie internetowej poinformowało o swoim wystąpieniu do prezydenta Jakuba Banaszka w sprawie przyspieszenia prac nad wdrożeniem miejskiej strategii walki ze skutkami pandemii Covid-19. Wraz z tą znaną ze swoich społecznych działań organizacją wystąpiła Chełmska Izba Gospodarcza sp. z o.o. (non-profit) i bliżej niezidentyfikowana grupa lokalnych przedsiębiorców. Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe. Autorzy wystąpienia podkreślają, że

 z wielką satysfakcją i wdzięcznością przyjęliśmy Pańską inicjatywę odkupienia przez samorząd Miasta Chełm kwiatów niesprzedanych przed 1 listopada br. Z ogromną nadzieją przyjęliśmy także ogłoszoną przez Pana 6 listopada miejską strategię walki z koronawirusem. Proponowane rozwiązania dają jakieś szanse branżom najbardziej dotkniętym skutkami pandemii. W naszym najgłębszym przekonaniu tak właśnie powinien działać lokalny samorząd. Empatycznie wobec ludzi i środowisk dotkniętych decyzjami władz.

Sygnatariusze pisma zauważają jednak, że w ślad za ogłoszoną strategią możliwie szybko powinny pójść konkretne działania.  Wskazują na sprawy, które znalazły się również w naszym materiale.

Apelujemy do Pana Prezydenta o jak najszybsze ich podjęcie. Przede wszystkim liczymy na zapoznanie opinii publicznej z harmonogramem realizacji proponowanych w strategii działań. Pozwoli to przedsiębiorcom na właściwe przygotowanie się do sprostania ewentualnym wymogom, które będą musieli spełnić, by z pomocy skorzystać.

Przedsiębiorcy i działacze  organizacji pozarządowych mają pełną świadomość tego, jak ważne jest szybkie wprowadzanie rozwiązań pomagających lokalnemu biznesowi.

– Prosimy władze samorządowe o przyspieszenie wdrażania zaproponowanej strategii – mówi Joanna Bielecka, prezes stowarzyszenia „Nasz Chełm” – bo wiemy, że bez tej pomocy chełmski drobny (i nie tylko) biznes nie przetrwa. W sposób fatalny odbije się to nie tylko na budżecie miasta, ale przede wszystkim na kondycji mieszkańców Chełma.

***

Tekst poświęcony miejskiej strategii zakończyliśmy zaproszeniem do dyskusji. Zapytaliśmy: Jaka jest wasza opinia na temat tak skonstruowanej pomocy samorządu? W odpowiedzi wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja. Może nie odpowiada wprost na zadane pytanie, ale sporo mówi o braku wiary w możliwości realizacji samorządowej strategii.

Przede wszystkim – nadużyciem jest posługiwanie się terminem „strategia”. W tej nowomowie władzy, która nie czuje się pewnie w tych aspektach, które jakiejś wiedzy wymagają, widać bezmyślność terminologiczną. Jaka władza, taka terminologia. Zatem mamy do czynienia z programem i to z założenia, co przyznaje sama władza, krótkoterminowym. Taki program powinien być ogłoszony wraz ze wszystkimi załącznikami, dokumentami, formularzami, a nie „goły i wesoły” – tzw. rybka dla mediów i mieszkańców. Tu najpierw było zadęcie PR-owe, potem długo, długo nic, teraz jakieś mgliste zapowiedzi. Zgadzam się z opinią, że to brak szacunku dla mieszkańców – pisze Gasni

Wypada więc na zakończenie jeszcze przypomnieć tytułowe wezwanie: Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe

Więcej komentarzy oraz na Facebook

Napisz komentarz
 • Pani Renata to zapewne z tej frakcji antybanaszkowej pis i jakaś niespokojna.
  Niech się ludzie trochę poznają i ogarną oraz zorientują gdzie Okszowska, gdzie Hrubieszowska a gdzie Pilichonki (a swoją drogą jak to się pisze?)
  Do roboty to trzeba gonić panią prezydentowa bo się nam całkiem zastanie.

 • Panowie Prezydeńci czas na działanie. Okres obietnic się już skończy. Rada Miasta napewno Panów wesprze w tych działanich.

 • Trochę grafomanii:
  Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam. – Armand Jean Richelieu

 • Brawo katzPodola za spostrzegawczość, co prawda zaraz po błędzie prosiłem o wyrozumiałość ale prawdziwy wróg nigdy nie wybacza.
  Przyjaciel czasami może zawieść, wróg nigdy.

 • No i mi się napisało w poniższym tekście. Liczę na wyrozumiałość, trochę zaganiany jestem.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
  Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  Zapal znicz dla medyka
  Zapal znicz dla medyka
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  REKLAMA