REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Przyszła wiosna
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Mamy 21 marca, pierwszy dzień wiosny kalendarzowej. I choć aura na to nie wskazuje, to pierwsze jej oznaki możemy już oglądać. W Borku nieśmiało zaczynają kwitnąć przylaszczki.

Początek astronomicznej wiosny mieliśmy w sobotę 20 marca, dokładnie  o godz. 10:37.21. A dzisiaj wiosna kalendarzowa. Dzień ten wiąże się m.in. ze zwyczajem topienia marzanny. To także Dzień Wagarowicza, Światowy Dzień Lasu czy Światowy Dzień Zespołu Downa.

Tymczasem zamiast pięknej, wiosennej aury mamy dziś niskie temperatury, a niewykluczone, że także opady śniegu. Ale są też optymistyczne  wieści. Długoterminowa prognoza pogody na 16 dni dla Polski mówi, że do kraju zacznie napływać cieplejsze powietrze;  pojawi się sporo słonecznych chwil, a mogą się też zdarzyć przelotne opady i lokalne burze. Temperatura zacznie systematycznie rosnąć, a szczególnie ciepło zapowiada się przełom marca i kwietnia, gdy na termometrach zanotujemy miejscami nawet 15-20 stopni C. Wiosna wybuchnie jak nic, zaczniemy również obserwować uaktywnienie wegetacji. 

Na razie podczas spacerów np. po Borku, możemy natknąć się na pierwsze przylaszczki, a w ogródkach coraz odważniej kwitną krokusy.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Przyszła wiosna do Gowina. Swój znalazł wreszcie miejsce u siebie.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Ciepło,a więc będzie czas poprawić widoczną bzdurę popełnioną przy okazji remontu Kolejowej.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *