REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Przyszli po trawkę, znaleźli broń
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint
Trzech mieszkańców Chełma zostało zatrzymanych za plantację marihuany. W trakcie przeszukania jednego z mieszkań, policjanci zabezpieczyli również broń i amunicję.

Na trop plantacji konopii indyjskich w miejscowości Bezek w gm. Siedliszcze wpadli kryminalni  z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Gdy pojechali na miejsce, zastali trzech mieszkańców Chełma, którzy w tym czasie doglądali hodowli.  Funkcjonariusze  zabezpieczyli 23 krzewy nielegalnej rośliny o wysokości do 2,70 m. Mężczyźni w wieku 26 i 29 lat przyznali, że w sąsiedniej gminie w miejscowości Pniówno również posiadają podobnych rozmiarów hodowlę. Łącznie na obu plantacjach policjanci zabezpieczyli 43 krzewy konopi indyjskich.

Na tym jednak sprawa nie została zakończona. Podczas przeszukania mieszkań właścicieli hodowli, stróże prawa zabezpieczyli jeszcze dodatkowo ponad 200 gram suszu, 6 sztuk sadzonek, broń oraz ponad 150 sztuk amunicji.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiadanie znacznych ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10, dodatkowo 26 – latek odpowie za posiadanie bez pozwolenia broni oraz amunicji.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*