REKLAMA
,
PSL stawia na kobiety
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Znamy nazwisko kolejnego kandydata na prezydenta Chełma. Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawiło swoją kandydaturę na to stanowisko. Jest nią Justyna Manasterska-Raszka.

Reklama

Rok temu Justyna Manasterska-Raszka (na zdjęciu: z  prawej) została radną Rady Miasta Chełm. Stało się to w taki sposób, że radny Artur Juszczak złożył mandat w związku z nową pracą. W okręgu nr 3 (osiedla Kościuszki i Działki), z którego w wyborach samorządowych w 2014 roku Juszczak kandydował do samorządu, drugi wynik na liście PSL uzyskała Mirosława Chrząstek. Zgodnie z procedurą, to ona powinna wejść do RM, ale nie wyraziła zgody. Następną w kolejce była więc Justyna Manasterska-Raszka. W ostatnich wyborach samorządowych, z liczbą 78 głosów, uzyskała trzeci wynik. I to ona weszła do Rady Miasta.

Ma 36 lat, jest absolwentką I LO w Chełmie oraz KUL. Na co dzień pracuje w Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, jest więc podwładną Ewy Jaszczuk.

Ewa Jaszczuk to kolejna kobieta, na którą postawiły lokalne struktury PSL. Jeszcze niedawno spekulowano nawet, że to ona wystartuje w wyścigu o prezydenturę Chełma. Wczoraj jednak zaprezentowano prezes ChSM jako kandydatkę na Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego. Jaszczuk zasiada w Sejmiku od ostatnich wyborów 2014 r. Ma 48 lat, w Sejmiku jest wiceprzewodniczącą Komisji infrastruktury, inwestycji i gospodarki, członkiem Komisji rewizyjnej i Komisji budżetowej. Chełmianie kojarzą ją głównie jako prezesa zarządu największej spółdzielni mieszkaniowej w mieście.

Przypomnijmy, do tej pory start w wyborach samorządowych 2018 roku o fotel prezydenta naszego miasta zadeklarowały cztery osoby. W szranki staną:  Jakub Banaszek (Zjednoczona Prawica), Agata Fisz (Postaw na Chełm), Dariusz Grabczuk (Koalicja Obywatelska) oraz Justyna Manasterska-Raszka (PSL).

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Ax,a teraz te spółki to co?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA