REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Puławskie sukcesy tancerek Ballo
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Trzecie miejsce zajęły tancerki BALLO ze spektaklem „Zaginiona w dżungli”. To laur przywieziony z XIX Wojewódzkiego Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych w Puławach.

Reklama

„Zaginiona w dżungli” to piąty spektakl taneczny w repertuarze BALLO – zespołu tańca jazzowego działającego w chełmskim MDK. Wcześniej były „5 o’clock”, „Z głębin oceanu”, „Lot 41” i „Dotyk przeznaczenia” – wszystkie w choreografii i reżyserii Sabiny Englot. Każdy z nich doceniany był przez publiczność i jury na wielu konkursach tanecznych.
„Zaginiona w dżungli” to taneczna opowieść o przygodach głównej bohaterki (Weronika Wanarska), która szczęśliwie ocalała w katastrofie lotniczej. Dziewczyna napotyka na swojej drodze mieszkańców dżungli. Są wśród nich złowrogie węże (Maja Duszak, Anita Szaran, Kinga Kubina, Kinga Tkaczyk), drapieżny tygrys (Adrianna Szewczuk), zabawne małpy (Martyna Czarnecka, Magda Dorodzińska, Aleksandra Zienkiewicz, Dagmara Łopuszyńska, Martyna Majówka, Aleksandra Lachowska), groźne nietoperze (Nikoletta Szulc, Natalia Celińska, Zuzanna Krzywicka, Zuzanna Paluch, Wiktoria Kozik) i urocze motyle (Wiktoria Słomka, Paulina Ćwikła, Martyna Psionka, Maria Makaryczew, Zuzanna Paluch, Wiktoria Kozik, Marta Czajka). Wszystkimi zwierzętami włada Królowa Dżungli (Wiktoria Kozik). To właśnie ona decyduje o losach zaginionej. Spektakl odpowiada na pytanie czy bohaterka zostanie jedną z mieszkańców dżungli i zamieszka wraz z nimi w tropikalnym lesie.

Spektakl został zaprezentowany w minioną sobotę, 12 maja, na XIX Wojewódzkim Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych w Puławach. Otrzymał III miejsce w kategorii taniec współczesny powyżej 14 lat.
Na tym samym konkursie wyróżnienie otrzymała solistka BALLO Wiktoria Kozik za choreografię „Wather way” w kategorii taniec współczesny solo powyżej 14 lat.
Gratulujemy!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Co chcesz krytykować? ładne dziewczyny, spektaklu nie widziałem. Generalnie to uważam, że chełmskie dziewczyny są najładniejsze w regionie 🙂

  No votes yet.
  Please wait...
 • Nie widze komentarzy Andrew i ddk czyzby sukcesy mieszkancow tego miasta nie pasowaly do koncepcji wiecznej krytyki za wszystko?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama