REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
PWSZ będzie miał akademik
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Chełm, chełmscy radni podjęli decyzję o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego terenu przy ul. Nowy Świat. Tym samym władze dają PWSZ przyzwolenie na utworzenie akademika.Temat wybudowania akademika pojawił się już trzy lata temu. Wstępnie miał być usytuowany przy ulicy Wojsławickiej 8b, teren ten uczelnia dostała od miasta w postaci darowizny. Kwestia utworzenia akademika ponownie powróciła na wtorkowej sesji, kiedy dyskutowano nad kwestią zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu na którym znajduje się budynek PWSZ w Chełmie.

– Dotychczasowy plan zakładał w tym budynku działalność na rzecz usług zdrowia. Chcemy rozszerzyć funkcje dla tego terenu o zakres usług szkolnictwa wyższego i mieszkalnictwa. Projekt uzyskał pozytywne opinie, mieszkańcy nie zgłosili żadnych uwag do proponowanych rozwiązań – mówiła Maria Talma, dyrektor Wydziału Gospodarki Przestrzennej Architektury i Budownictwa.

Uchwała, którą zgodnie przegłosowali wszyscy radni, była niezbędna aby uczelnia mogła starać się o środki zewnętrzne. – Szukamy pieniędzy, które mogłyby być wykorzystane, ale potrzebowaliśmy właśnie części dokumentacyjnej. Na dzień dzisiejszy rozpatrujemy kilka możliwości finansowych, ale środków zabezpieczonych na ten cel nie mamy – komentuje Arkadiusz Tofil, prorektor PWSZ w Chełmie.

Utworzenie akademika jest niezbędne uczelni w celu pozyskiwania większej liczby studentów. Brak zaplecza w tej formie ogranicza funkcjonowanie PWSZ. Na razie osoby studiujące na chełmskiej uczelni mieszkają w hotelu “Kamena”, szkolnych internatach i wynajętych mieszkaniach.

W związku z tym pojawiło się sporo pytań o spokój i bezpieczeństwo pobliskich mieszkańców. – Element kultury studenckiej funkcjonuje w naszym mieście w granicy 350 osób w sposób rozproszony. Mogło być to miejsce w którym pojawia się większa grupa młodzieży, ale są to już dorośli ludzie – przekonuje Tofil.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*