REKLAMA
,
PWSZ ma partnera we Lwowie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Narodowy Uniwersytet „Politechnika Lwowska” na Ukrainie to nowy partner Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. Podpisana umowa o współpracy umożliwi m.in. wymianę studentów.

Reklama

Pod koniec maja br. do Narodowego Uniwersytetu „Politechnika Lwowska” na Ukrainie pojechała delegacja z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.  Głównym celem wizyty było podpisanie Umowy o wzajemnej współpracy obu uczelni oraz zapoznanie się z możliwościami kształcenia i prowadzenia wspólnych badań naukowych w zakresie nauk technicznych.

Kilka miesięcy wcześniej, w styczniu br., delegacja Politechniki Lwowskiej z jej rektorem prof. Yuriy’em Bobalo mogła zapoznać się z możliwościami kształcenia w Chełmie i prowadzenia badań naukowych w oparciu o Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Depułtyczach Królewskich. Pracowników Politechniki Lwowskiej szczególnie zainteresowała wówczas możliwość kształcenia studentów na specjalnościach lotniczych.

Podpisana przez rektorów obu uczelni umowa daje w przyszłości możliwość wymiany studentów i pracowników, wymiany informacji w zakresie programów dydaktycznych, organizowania wspólnych projektów i konferencji naukowych oraz wspólnego publikowania rezultatów badań.

Narodowy Uniwersytet „Politechnika Lwowska” we Lwowie na  Ukrainie jest uczelnią o ponad 150-letnich tradycjach, w której kształci się około 40 tysięcy studentów. Władze obu uczelni stawiają na rozwój najnowszych technologii, nowoczesnych metod kształcenia i innowacyjność.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA