REKLAMA
,
PWSZ w Chełmie: większość zajęć stacjonarnie?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Początek roku akademickiego coraz bliżej, a studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie wciąż nie mają pełnej informacji, jak wyglądać będzie ich nauka w dobie pandemii. Rzecz w szczegółach rozstrzygnie się dopiero 20 września.

Reklama

Rektor PWSZ w Chełmie ogłosił już swoją decyzję co do tego, jak będzie wyglądała organizacja nadchodzącego roku akademickiego. Wiadomo więc, że zajęcia rozpoczną się bez żadnego „poślizgu” czyli 1 października. Semestr zimowy potrwa do połowy lutego 2021 roku, a zajęcia semestru letniego zakończą się 21 czerwca.
Nie dotyczy to adeptów pielęgniarstwa i szkoleń lotniczych. Specyfika tych studiów wymaga niestety poświęcenia im większej ilości czasu. Także wtedy, kiedy studenci innych kierunków będą korzystali z przerw od zajęć dydaktycznych.

Dla studentów, zwłaszcza tych spoza miasta, ważna jest też informacja, czy zajęcia odbywać się będą stacjonarnie, zdalnie czy w formie hybrydowej. Z tym wiążą się decyzje dotyczące np. tego, czy organizować sobie dojazdy na uczelnię? Czy raczej wynająć pokój w akademiku lub szukać stancji?
I tu studenci muszą uzbroić się w cierpliwość. Aż do 20 września.

Rektor zdecydował, że zajęcia w roku akademickim 2020/2021 będą odbywać się w różnej formie. I tak: ćwiczenia, seminaria, konserwatoria, laboratoria, ćwiczenia terenowe itp. prowadzone będą stacjonarnie.  
Zważywszy na charakter studiów w PWSZ – są to kierunki o profilu praktycznym – wnioskować należy, że większość zajęć odbywać się więc będzie na terenie uczelni.

Co do innych form, np. wykładów, tu rektor oddał decyzję dyrektorom poszczególnych instytutów. To oni zdecydują, uwzględniając specyfikę danego kierunku czy przedmiotu, czy zajęcia będą prowadzone stacjonarnie, hybrydowo czy zdalnie. Dyrektorzy mają czas na decyzje do 20 września. I pewnie wtedy sposób kształcenia w danym instytucie poznają również studenci. Szukajcie informacji na stronie internetowej PWSZ w Chełmie, w zakładce Student.

Należy pamiętać – czytamy na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – że bezpieczeństwo studentów, doktorantów, prowadzących zajęcia i pracowników administracyjnych musi pozostać absolutnym priorytetem.
Tak więc we wszystkich uczelniach, także w PWSZ w Chełmie,  cały czas obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Pracownicy i studenci winni przede wszystkim pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego i maseczkach ochronnych.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA