REKLAMA
,
Radni jednogłośnie za biurowcem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Po dworcu PKS w centrum Chełma powstanie nowoczesny biurowiec. Radni nie mieli wątpliwości. Wszyscy obecni na sesji oddali głos za przyjęciem uchwały w tej sprawie.

Reklama
Chełmscy radni przyjęli projekt uchwały dotyczący realizacji w Chełmie programu „Fabryka”. W akcie wyrazili zgodę na utworzenie spółki z o.o. przez miasto Chełm oraz OPERATOR ARP Sp. z o.o. Uchwałę przegłosowali podczas sesji 30 grudnia 2021 r. „Za” podnieśli rękę wszyscy radni obecni na posiedzeniu.
 
Tworzona spółka będzie spółką celową. Jej zadaniem będzie wybudowanie wraz z OPERATOR ARP Sp. z o. o. nowoczesnego biurowca klasy A przy al. Armii Krajowej, na terenie dawnego dworca PKS. Powstanie tu zatem kompleks usługowo-biurowy o powierzchni do 7 000 m2.
 
– Budowa kompleksu stanowi odpowiedź na potrzebę aktywizacji gospodarczej miasta Chełm poprzez zapewnienie odpowiednich warunków rozwoju dla firm – wyjaśnia Damian Zieliński z gabinetu prezydenta miasta.
 
Działania realizowane przez nową spółkę podzielone zostały na dwa etapy. Pierwszy to prace koncepcyjne i architektoniczne. Określą one funkcjonalność budynku, jego zagospodarowanie oraz wygląd otaczającej go przestrzeni.
 
Drugi etap to realizacja inwestycji.
 
Realizacja przedsięwzięcia zwiększy konkurencyjność Chełma. Nowy biurowiec oraz zaproszenie korporacji do lokowania swoich firm w naszym mieście pomoże zatrzymać w mieście młodych ludzi, których odpływ obserwujemy od kilkunastu lat – czytamy w uzasadnieniu uchwały.
 
Koncepcja zagospodarowania terenu zakłada powstanie dwóch obiektów. Będzie nowoczesny biurowiec klasy A oraz budynek odpowiadający za obsługę dworca. Teren bowiem częściowo zachowa swój dawny charakter.
Tak więc na obszarze „dworcowym” powstaną nowoczesne wiaty przystankowe, na których, zgodnie ze wstępnym projektem, znajdą się panele fotowoltaiczne. Będą wpisywać się w estetykę obiektu, a dodatkowo – w pewnym stopniu – zasilać cały kompleks, który – oprócz swoich podstawowych funkcji – ma stać się wizytówką Chełma i znacząco odmienić oblicze centrum miasta.
 
Obecnie program „Fabryka” Agencja Rozwoju Przemysłu realizuje m.in. w Elblągu, Stalowej Woli i Włocławku.
 
 
Źródło: Urząd Miasta Chełm

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Bryła nie jest ciekawa.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Fatalna architektura, typowy kloc betonowy.

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • Każdy projekt daje nadzieję,ale czy i kiedy będą chętni na najem powierzchni?Czy są już jacyś chętni?

  Rating: 1.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA