REKLAMA
,
Radni naprawią kilka uchwał
Radni naprawią kilka uchwał
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W najbliższy wtorek na kolejnej sesji zbiorą się miejscy radni. Obrady zapewne będą formalnością.

Reklama

W programie nadchodzącej sesji jest zaledwie dziesięć merytorycznych punktów. W większości będą to sprawy niewielkie. Radni naprawią kilka uchwał. Zajmą się też podwyżką pensji prezydenta Jakuba Banaszka. Prosimy – bez emocji. Prezydent po prostu osiągnął już taki staż pracy, że z mocy prawa nabrał uprawnień do dodatku…

… za wieloletnią pracę w wysokości 5% wynagrodzenia zasadniczego, który wzrastać będzie o 1% za każdy dalszy rok pracy poczynając od dnia 01 stycznia 2021 roku, do wysokości maksymalnej 20%.

Mówiąc wprost – podwyżka dla prezydenta wyniesie 250 zł (5% wynagrodzenia zasadniczego. Jego zarobki określili radni jeszcze w listopadzie 2018 roku (Uchwała NR II/21/18 Rady Miasta Chełm z dnia 30 listopada 2018 r. w sprawie ustalenia wynagrodzenia Prezydenta Miasta Chełm) i kształtują się one w sposób następujący:

 • wynagrodzenie zasadnicze – 5000 zł
 • dodatek funkcyjny – 2100 – zł,
 • dodatek specjalny – 2840 zł, (40% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego).

Skoro przegląd prezydenckiego portfela mamy już za sobą, spójrzmy czym jeszcze we wtorek zajmą się nasi radni. Tradycyjnie zmienią budżet miasta i wieloletnią prognozę finansową. Tym tematem zajmiemy się jednak w odrębnym materiale.

Przed rajcami stają więc następujące sprawy

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • W ostatniej inicjatywie stawiania chełmskich misiów podkreślających ważne elementy wizerunku miasta zdecydowanie zabrakło jednego, ale bardzo ważnego: z tobołkiem na ramieniu, machającego z drogi na Lublin na górce przy Kumowej.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Podczas ostatnich wyborów była nadzieja na zmianę styl rządzenia. Szczególnie młodzi liczyli że otworzą się szanse na ich innowacyjne spojrzenie na otaczające problemy.
  Tymczasem jedyna sensowną innowacja jest opuszczenie tego miasta.
  Młody który dorwał się do władzy okazał się całkowicie niekompetentny jednocześnie poddając się pisowskiej starej kadrze o ograniczonym polu widzenia.
  Jeżeli nawet Chełm w swojej historii miewa swoje 5 minut to i tak roztrwonił na małostkowość i głupoty. Taki mamy klimat

  No votes yet.
  Please wait...
 • Dodam od siebie jeszcze – mam sporo kontaktów z ludźmi pracującymi w tym naszym „miejskim folwarku”, którzy nie tylko po kilkunastu latach, ale grubo po 30 w zawodzie, będąc naprawdę dobrymi, doświadczonymi fachowcami, mają nawet gorszą sytuację płacową niż wspomniałeś, bo tylko minimum. Muszą być niby wdzięczni naszej władzuchny, która to niestety nie ze swojej dobroduszności, a z odgórnego przymusu niebawem po raz kolejny trzęsącą się ręką, obdaruje ich tym wątpliwym w swej formie przywilejem, jakim jest podwyżka płacy minimalnej. Dziwić się można, czemu tkwią w miejscu? Ano różne przypadłości losu trzymają ich w Chełmie – długo by gadać, to nie są niejednokrotnie proste sprawy. Na tej właśnie trudnej sytuacji na miejscowym rynku pracy korzysta „miejski folwark”. Oczywiście bezrefleksyjnie, bo nikt, albo może mało kto z osób kompetentnych zastanowi się kim, i za jaką cenę trzeba by ich zastąpić, gdyby ich zbrakło i trzeba by wtedy zmierzyć się z prawdziwymi rynkowymi kosztami tej pracy, jakie są powszechnie w kraju. Co prawda nie ma ludzi niezastąpionych, tylko że koszty rzeczywiście skutecznych, a nie statycznych ich następców, mogły by okazać się nieakceptowalne dla rządzącego nam w mieście co raz to „świętego oburzenia” różnych szczebli miejskiej drabiny władzy.
  Czekam niecierpliwie, by te obecne zawieruchy szybko odpłynęły i Chełm stał się naprawdę miastem UE, gdzie ręce prawdziwego, doświadczonego i skutecznego w pracy pracownika, będą wreszcie należycie traktowane i pozwoli to na godne życie, a nie wegetację.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Oooo, no to musiał by zrobić du…ę ze swojej buzi, odwracając całkowicie bieguny własnego zespołu strategicznych przekonań.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Dzisiaj mnie trochę oratorski ton poniósł ale te 250 zł podwyżki która dla prezydenta przy prawie 5tys dodatków i 5 tys wynagrodzenia to nic w porównaniu gdy dla niektórych jest to różnica pomiędzy najniższą krajową a ich wynagrodzeniem po kilkunastu latach pracy.
  Zgadzam się TSJ, że prezydent powinien przeprowadzić rozmowę wychowawcza z niektórymi działającymi w jego imieniu.

  No votes yet.
  Please wait...
 • No tak dodatki prezydentowi należą się jak psu buda ale jego zastępczyni uważa, że dla pracowników podległych placówek dodatki to wyolbrzymione i zbędne feneberie pracownicze.
  To jak to jest Panie Prezydencie, pisowska sprawiedliwość?
  Jak dla nas to od dobrobytu aż w butach chlupie a inni niech zdychają.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Wyciskanie wody z kamienia… Skąd ja to znam? A tak, tak, mam to też na codzień.
   Niektórzy dosadniej nazywają tę przypadłość – podcieranie szkłem du…y. Czy Pani vice nie obawia się, że taka zabawa ze szkłem może być niebezpieczna? Choć szkło niby można po wielokroć używać, toż to się pokaleczyć można i jakie to niechigieniczne!?

   No votes yet.
   Please wait...
   • No i babol z hhhhhhh, złośliwe to jakieś się czai, czy co?

    No votes yet.
    Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA