REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Radni zajmą się planem tegorocznych inwestycji i cmentarzem
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Po raz pierwszy w tym roku spotkają się chełmscy radni. Podczas zaplanowanej na jutro (25 stycznia) sesji zajmą się miedzy innymi ustaleniem wysokości opłat za niszę w nowym kolumbarium. Zmienią także uchwalony zaledwie przed miesiącem budżet miasta.

Reklama

Sesja rozpocznie się o godz. 12 w sali nr 1 Urzędu Miasta Chełm przy ul. Lubelskiej 65. W jej programie znalazło się między innymi kilka uchwał poświęconych przystąpieniu do zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Zmiany te obejmą ulice: Kredowa, Generała Władysława Andersa i Witosa.

Co ciekawe, Rada Miasta podejmie też uchwały zmieniające budżet Chełma na bieżący rok. Dokument ten przyjęty został 28 grudnia 2017.  Dostępne projekty proponowanych zmian zdają się sugerować, że przepadnie kilka zapowiadanych inwestycji. jednocześnie władze planują umieścić w budżecie kolejne dopłaty do spółek komunalnych. Chodzi o kwotę nieco ponad 700 tys zł. Niestety z uzasadnienia do uchwały dowiadujemy się jedynie, że są  to pieniądze na:

dopłaty dla spółek miejskich, w związku z rosnącymi zobowiązaniami wobec dostawcy oleju napędowego oraz koniecznością regulowania zobowiązań wobec kontrahentów za zakupione materiały na realizację zadań drogowych.

Do sprawy zmian w budżecie wkrótce wrócimy. 
Radni zajmą się także zmianami regulaminu korzystania z cmentarza komunalnego w Chełmie oraz stawkami opłat za korzystanie z tego cmentarza. W cenniku pojawi się kwota 2700 zł za którą można będzie wykupić niszę w kolumbarium.

***

Przypominamy, że sesje Rady Miasta są dostępne dla wszystkich mieszkańców. Warto czasem wybrać się do Urzędu Miasta by posłuchać jak nad naszymi sprawami pracują ludzie którym powierzyliśmy nasze miasto.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Pani Prezydent już narządziła że Chełm jest zadłużony po uszy. Ludzie nie są głupi .

  No votes yet.
  Please wait...
 • Czy ktoś jeszcze Zbycha pamięta?
  Pierwsze Przykazanie: Nie podnoś rękę na kuzyna jego.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Pani Prezydent w MPGKu śrube przykręci to nikt tam nawet nie dychnie. Wszyscy będą stali na baczność. Jak się nie podoba to możesz tu nie pracować. I odważnych nie będzie. Hehehe.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Jak tam Agatka? W MPGK naprawiły się już pompy do przelewów pieniędzy? Ah ten niedobry Zbigniew… Zepsuł wydajność KASOciągów…

  No votes yet.
  Please wait...
 • jtr gadać to sobie możesz, Agatka zamiast inwestycje zaplanowane robic pieniążki na długi spółek przelewa, bo jej wierni wyborcy roztrwonili pieniążki i trzeba ich wspomóc, a inwestycje muszą poczekać 😀

  No votes yet.
  Please wait...
 • Następny szwindel miasta żeby dofinansowywać nierentowne spółki.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Przecież miasto się chwali że ten budżet pełny jest inwestycji.!! 700 000 zł już odpłyneło. Zobaczycie z pozostałymi inwedtycjamie będzie tak samo.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Jtr. Jeżeli one były rozliczane tamtym rokiem to dlaczego zostały wpisane do budżtu na ten rok? To na ostatniej sesji rady 28 grudnią miasto nie wiedziało jak będzie wartość tych inwestycji. Bzdura!!!

  No votes yet.
  Please wait...
 • kto to pisze? !!!!!! poniżej krytykiI jak można tak wprowadzać w błąd ludzi!! zdejmują inwestycje, które były realizowane w tamtym i na początku tego roku i teraz zostały rozliczone, a nie nowe !!!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama