REKLAMA
,
Radny Wilkowski nie odpuszcza „gmachu”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Radny Eugeniusz Wilkowski (PiS) co jakiś czas upomina się u władz Chełma o działania w zakresie przejęcia budynku tzw. „gmachu” w Chełmie. Przy okazji radny ma kilka pomysłów na to gdzie można zbudować parkingi. Wymienia m.in. pobliskie ogrody działkowe oraz pusty teren przy ul. Batorego. 

Reklama

W poniedziałek w Urzędzie Miasta Chełm odbyła się sesja Rady Miasta Chełm. Radni tradycyjnie mieli okazję by zadać pytania prezydentom. Powrócił również temat budynku „gmachu”. – Chciałbym się dowiedzieć jakie kroki miasto czyni w kwestii przejęcia budynku „gmachu”. Wszyscy mamy świadomość, że w obecnym magistracie jest za mało miejsca, by mogły się pomieścić wszystkie wydziały Urzędu Miasta Chełm – mówił radny Eugeniusz Wilkowski. – Mam również świadomość, że przy „gmachu” jest zbyt mało miejsc parkingowych, ale w tym wypadku należałoby się zastanowić nad wykorzystaniem pobliskich terenów.

Radny twierdzi, że znakomitym miejscem mógłby być teren obecnych ogrodów działkowych przy ul. Batorego lub działka należąca obecnie do PWSZ w Chełmie.

Pomysł radnego nie spotkał się ze zbytnim entuzjazmem władz Chełma. O ile prezydenci zapewnili, że nie ustają w staraniach o przejęcie budynku „gmachu”, tak parking w miejscu ogrodów działkowych jest nierealnym pomysłem.

– Wysłaliśmy już dwa pisma do wojewody w sprawie chęci przejęcia budynku „gmachu”. Niestety do tej pory nasze starania spotkały się z odmową, ale wyślemy kolejne – zapewniała Agata Fisz, prezydent Chełma.

– Budowa parkingu w miejscu ogrodów działkowych byłaby raczej niemożliwa. My jako miasto rozważaliśmy bardziej tereny na lewo od „gmachu” w pobliżu Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych. Co do terenu należącego obecnie do PWSZ w Chełmie, to szkoda tak ładnych terenów na budowę miejsc postojowych – tłumaczył z kolei Józef Górny, zastępca prezydenta Chełma.

Jednocześnie władze miasta stwierdziły, że teren przy ul. Batorego należący obecnie do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie ma szansę stać się bardziej atrakcyjny. Na sesji po wakacjach radni będą mieli okazję zobaczyć projekty i poznać plany uczelni co do budowy kliniki.

Co sądzicie o planach przejęcia „gmachu”? Jak sądzicie, czy to właśnie władze miasta powinny być właścicielem tego obiektu? Czekamy na Wasze opinie! 

Napisz komentarz
 • Radny Wilkowski jako przykładny działacz PIS-u powinien pokazać co zdziałał u wojewody, który również jest z nadania PIS-u aby zbudować parkingi na terenach przylegających do Gmachu, a należących do Skarbu Państwa (czytaj zarządzanych przez wojewodę), zamiast udawać, że dba o dobro chełmian.

 • Zrozumiałem że Wilkowskiemu bardziej chodziło o petentów jak urzędników.

 • Panie Wilkowski!! Biurokrację należy ograniczać a nie rozbudowywać i tworzyć nowe etaty dla poddanych Prezesa Kaczynskiego.

 • A miastu potrzebna dodatkowa powierzchnia biurowa?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Sybiraków wreszcie przejezdna
  Sybiraków wreszcie przejezdna
  Niewiele unijnej kasy dla Chełma
  Niewiele unijnej kasy dla Chełma
  Półtorej godziny do Stołpia
  Półtorej godziny do Stołpia
  Urząd w czasie zarazy
  Urząd w czasie zarazy
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  REKLAMA