REKLAMA
,
Radosław Bierzanowski z Chełma z tytułem Trenera Roku 2016!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Radosław Bierzanowski z Chełma odniósł ogromny sukces. Jak sam podkreśla wszystko dzięki systematycznej pracy i robieniu tego, co się kocha.

Reklama

Mieszkaniec Chełma zdobył tytuł Trenera Roku 2016. Jak sam podkreśla uczestnictwo w tym konkursie to dopiero początek.

Do tego konkursu swoją kandydaturę zgłosiło około 200 trenerów z całej Polski. Jury wybrało 50 najlepszych. Następnie dzięki głosom oddanym na Facebooku trener z Chełma awansował do półfinału. Tam był już bezkonkurencyjny.

– To, co dało się zauważyć podczas konkursu i to, co widać w mojej codziennej pracy to brak wszechstronności. Ktoś jest dobry w wyciskaniu sztangi, ale zupełnie nie ma kondycji w przypadku np. sprintu – wyjaśnia w rozmowie z nami Radosław Bierzanowski z Chełma.

Jak sam podkreśla, ze sportem związany jest od najmłodszych lat. Najpierw jako zapaśnik, teraz jako trener personalny.

– Od 20 lat trenuję zapasy. Z czasem, przyglądając się pracy mojego trenera uczyłem się, zbierałem bazę ćwiczeń i doświadczeń, które dziś mogę wykorzystać w swojej pracy. Jednak to, co dziś jest niezwykle cenne, to charyzma i umiejętność motywowania ludzi – wyjaśnia.

Chełmianin podczas zawodów miał okazję pokazać swoje umiejętności podczas pokazowego treningu z medalistą Mistrzostw Świata i trzykrotnym olimpijczykiem – Markiem Plawgo.

Radosław Bierzanowski z Chełma jest niezwykle zapracowanym trenerem zwykle można go spotkać w Joy Fitness w Chełmie, ale to nie jest jedyna jego aktywność, jak sam podkreśla bardzo lubi pracę z dziećmi i młodzieżą, dlatego zajmuje się również prowadzeniem zajęć z zapasów w szkole i przedszkolu.

– Sukces, który osiągnąłem na zawodach, to dopiero początek. Podkreślam, że ja się dopiero rozwijam. Po tym zwycięstwie bardzo dużo osób do mnie pisze np., pytając o moje metody, by zjednoczyć grupę czy techniki, które stosuje – dodaje Radosław. – Ważny w tym wszystkim jest kontakt z ludźmi poprzez facebooka, czy stronę internetową, bo nie każdy może przyjechać do Chełma i zapytać o radę.

Trener Roku 2016 zwrócił nam uwagę również na pewną prawidłowość, która pojawia się również w naszym mieście. Jak się okazuje, coraz więcej osób przyprowadza na siłownię swoje dzieci. Otyłość, brak chęci do ćwiczeń i kiepska kondycja to najczęstsze przyczyny wizyt u trenera personalnego.

– Kiedyś karą dla dziecka był zakaz wyjścia na dwór, dziś karą jest wyjście. Młodzi ludzie nie mają kondycji, często problemem jest dla nich kozłowanie piłką – dodaje Radosław.

Jak zaleca trener każdy, kto wybiera się na siłownię po raz pierwszy powinien rozpocząć od rozmowy z trenerem. Wszystko po to, by ułożyć odpowiedni plan treningowy i zapoznać się z urządzeniami na siłowni oraz dowiedzieć się jak w prawidłowy sposób z nich korzystać.

Zobaczcie kilka zdjęć z finału konkursu na Trenera Roku 2016.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA