REKLAMA
,
Raniewicz magik | „Przyniosę krzesło na Łuczkowskiego”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rządy Platformy Obywatelskiej przypominają mi działania Entrepreneur’s Roundtable, elitarnej grupy polityków, biznesmenów, którzy poprzez swój finansowy „pucz”, mają na celu zawłaszczenie kontynentu. Kiedy przychodzi moment wietrzenia i ujawniania kolejnych afer – wszyscy zamykają usta, bagatelizują problem, by w końcu zniknąć bez słowa. Czary mary. Chełmianie również mają swojego czarodzieja, ten także poopowiadał bajki, pobajtlował, wybory przegrał, aż w końcu zniknął, a w raz z nim „Dobra Zmiana”. Nawet na Facebooku.

Reklama

I jest mi trochę przykro, że w Chełmie nie robi się polityki. Że opozycja nie chce się w jakikolwiek sposób uelastycznić. Pan Raniewicz obiecywał, że jeżeli  zostanie wybrany na włodarza miasta, zrobi wszystko aby miasto cieszyło się z obwodnicy. Jeżeli inwestycja się nie powiedzie – nie będzie starał się o reelekcję.  W ostateczności jeżeli ktokolwiek otwarcie deklaruje wsparcie dla w.w. projektu, to jest nią poseł Beata Mazurek.  „Dobra Zmiana” miała być procesem, który tworzy się z kimś, a nie przeciw czemuś. Gdzie w kluczowym momencie dla wszystkich Chełmian jest Pan Raniewicz? Pozostaje dezaktywowany jak jego fanpage.

Raniewicz nie potrzebuje ani miasta ani Chełmian. Nie potrzebuje też poparcia, bo tak naprawdę wiedział, że wybory przegra. Kampania, która głównie polega na wytykaniu błędów chełmskiej (jak to ktoś napisał – postkomunie) i odcinaniu się od tego, za czym i jak się głosowało na Wiejskiej, nie miała prawa się udać. Poseł pieniądze ma, a i tak kolejne cztery lata w Warszawie będą dla niego ogromnym sukcesem. Jeżeli myślę o lokalnych samorządowcach i o perspektywie wyborów parlamentarnych, nie widzę nikogo poważnego kto mógłby reprezentować nas w stolicy. Przez ostatnie lata, ranga i powaga „bycia” posłem,  wydaje się dla mieszkańców Chełma mało istotna. W gruncie rzeczy warto dodać, że posłowie mają  mały zakres możliwości. I tak na koniec, bo nie wytrzymam z napięcia. Prezydent RP – Bronisław Komorowski odwiedził dotychczas m.in. Szamotuły (19 tys. mieszkańców), Czarnków (11 tys.), Ostrów Świętokrzyski (72 tys.) oraz wieś Szlachcin. Panie Grzegorzu, zaprosił Pan Prezydenta do Chełma?  Jak na razie na krześle siedzę, ale chciałbym je wznieść do góry. Kto się pisze na happening? Proponuje miejsce – w okolicach biura poselskiego Pana R. Może być i „Łuczek”.

 

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA