REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Raniewicz prezentuje “Kontrakt dla Chełma”
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Poseł Grzegorz Raniewicz- kandydat na Prezydenta Miasta Chełm, podpisał swój kontrakt dla Chełma. Podpis został złożony w obecności Prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, Wicemarszałka Krzysztofa Grabczuka oraz Poseł Magdaleny Gąsior-Marek. Co obiecuje Chełmianom kandydat Platformy Obywatelskiej? Przedstawiamy Państwu program wyborczy.

Już standardowo w ramach wyborów prezydenckich powracamy do tematu północnej obwodnicy Chełma, której budowa miałaby się zakończyć w 2020 roku. Remont miałby czekać także ul. Rejowiecką, Kolejową i Rampę Brzeską.  Nie zgodzę się ze zdaniem Pana Raniewicza, który twierdzi, że: “Już czas, aby remonty dróg stały się priorytetem władz, a nie problemem odkładanym na nieokreśloną przyszłość”.  Jakkolwiek oceniać poczyniania Pani Fisz, to trzeba jej przyznać, że stan infrastruktury drogowej może uznać za mały sukces.

Chełm ma być miastem przyjaznym inwestorom i przedsiębiorcom. Co proponuje kandydat PO? Stworzenie profesjonalnego wsparcia dla biznesu w postaci:

1. dobrej informacji i fachowo przygotowanej oferty,
2. realnego pakietu systemowych ulg dla inwestorów zewnętrznych i rodzimych,
3. realnego zagospodarowania chełmskiej strefy ekonomicznej,
4. programu wsparcia rodzimych przedsiębiorców, którzy zatrudniają Chełmian.

Niestety z programu nie dowiadujemy się jakie ulgi dla inwestorów mógłby zawierać taki pakiet systemowy. Miasto miałoby także dać odetchnąć mieszkańcom od podwyżek rachunków. – Czas na zamrożenie opłat lokalnych za wodę i centralne ogrzewanie -dodaje Poseł.  Chełm ma być miejscem w którym będzie realizowany szeroki program badań profilaktycznych, zwiększy się liczba godzin SKS w Chełmskich szkołach, władze wdrożą ogólnopolską kartę seniora oraz pokierują budową centrum aktywności seniora z zapleczem rehabilitacyjnym i salą gimnastyczną.

Problemy chełmskiej oświaty ma rozwiązać ponadprogramowe godziny nauczania finansowane z budżetu miasta. Pytanie skąd weźmiemy na ten cel pieniądze, skoro już dzisiaj szkoły borykają się z problemami zwolnień z nauczycielami? Według Posła – po szkole spędzimy czas na nowoczesnych boiskach szkolnych i osiedlowych dla młodzieży, II LO miałoby się wzbogacić o basen i nowoczesne obiekty sportowe, przy stadionie “Batory” moglibyśmy korzystać z centrum treningowego wyposażonego w boisko i bieżnię tartanową. Poseł Raniewicz chce być kontynuatorem inwestycji Pani Fisz w sprawie remontu stadionu miejskiego, gdzie miałaby pojawić się zadaszona trybuna. Naszą ciekawość wzbudza także punkt siódmy: “Centrum Sportów Walki”.

Kandydaci stale podejmują się tematu ścieżek rowerowych. Według Posła Raniewicza czas na wypożyczalnię rowerów we wszystkich dzielnicach miasta oraz budowę nowych ścieżek. Chełmskie ulice mogłyby wzbogacić się także o w pasy dla rowerów. Zupełnie nietrafionym pomysłem jest według nas stworzenie laboratorium kulturalnego Chełma oraz wprowadzenie wydarzeń kulturalnych do małych restauracji, pubów czy klubów. Chełm właśnie potrzebuje dużych festiwali! Większość lokali nie jest przystosowana do jakichkolwiek koncertów i wydarzeń kulturalnych, warto wspomnieć, że ChDK radzi sobie całkiem nieźle, tuż za nim “Strzecha u Wojciecha”, klub Atmosfera oraz miejsca w których zbierają się fani hip-hopu – Club Underground oraz Coco.

Ostatni punkt dotyczy trzeciego sektora, a zarazem jego wzmocnieniu poprzez:

1. zwiększenie nakładów na działalność organizacji pozarządowych,
2. wspieranie ich w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych m.in. funduszy unijnych,
3. zagwarantowanie uregulowania zaległości i terminowych płatności PUM względem funkcjonujących na terenie miasta wspólnot mieszkaniowych,
4. uproszczenie zgłaszania inicjatyw uchwałodawczych przez mieszkańców.

Przypominamy także, że wszystkie projekty są tylko obietnicami wyborczymi Pana Posła Grzegorza Raniewicza w związku z wyborami samorządowymi.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Obiecał wszystkim wszystko. Nie znajduję co jeszcze mógłby zrobić…zbawiciel. wkurza mnie jak oni łżą wszyscy. Mówi że miasto zadłużone i co to ma być program zadłużonego miasta, takich marzeń jak ten kontrakt to w Monaco nie mają. PO to zguba, gość pozamykał co miał i przesiedział w warszawce 7 latek. I czym może się pochwalić, niczym.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Niestety, nie ma w tym polotu. Nie trzeba było przeprowadzać odrębnej ankiety, same postulaty z budżetu obywatelskiego pozwalają stwierdzić, czego oczekują mieszkańcy, ale przecież to nie wszystko. Sam kontrakt to gra pod publiczkę – śmieszna otoczka (Żuk?). Wali się koncepcja “dobrej zmiany”, bo nie ma tu nic, co pozwoliłoby tak stwierdzić. Sprawy gospodarcze i sektora społecznego – żal, że nikt z kandydatów (ani w I turze, ani w II turze) nie ma o tym bladego pojęcia – obecna Pani Prezydent, niestety, też nie ma. Zmyślnie zbudowane, puste hasełka, których nikt nie potrafi rozwinąć. Kolejne 4 lata stracone…

  No votes yet.
  Please wait...
  • Panie Mateuszu czy dla miasta dobrze jest gdy zadłużenie wzrosło z 56 mln do 112 mln. Kto to spłaci. W dalszym ciągu są planowane inwestycje, które pogrążą nas w długu. Kto zaplanował park wodny otwarty dla ludzi przy skrzyżowaniu.przecież tam jest ruch drogowy!!!! Czy nie można by było tego zaplanować np.przy restauracji MacDonald,tam jest więcej miejsca i przy wjeździe do miasta. Wyremontowane ronda to są dla osobowych samochodów bo ciężarówki mają kłopoty, a przecież to jest miasto przygraniczne i ma rozwijać się dzięki transportowi(tak głosi obecna prezydent), tylko działania wykluczają postulaty. Jedyna droga krajowa w mieście -Rejowiecka w tak opłakanym stanie i wstawia się zakaz wyprzedzania pojazdów ciężarowych !!!! Wstyd !!! Rozumiałbym gdyby dróg krajowych było 3 no to reperujemy systematycznie w miarę możliwości ale jest tylko jedna!!!! Kino Zorza przynosi straty a jedynie kawiarenka będąca w rękach prywatnych zarabia i to jest dobrze dla miasta!! Może lepiej, aby była miasta i wtedy będą miejsca pracy. Dlaczego do tej pory nie ma przedstawionego planu budżetowego na przyszły rok do radnych, który powinien być przedstawiony do 15 listopada do zapoznania się i oceny.Strach,że wyjdzie w nim jakaś “bomba” dla mieszkańców co nie jest zgodne z postulatami głoszonymi przez prezydent. Pan mówi o pustych słowach, ale pani prezydent też nie przyznaje się do zwiększonego zadłużenia.
   Ma pan honor krytykować jedną stronę a upiększać drugą. Ja rozumiem to jest kobieta, przed którą my mężczyźni wzdychamy, ale pan podpisując się pod portalem staje się osobą publiczną i powinien być pan sprawiedliwy.
   Jeżeli pan tego nie zamieści albo potem usunie to jest pan tchórzem a nie chłopem!

   No votes yet.
   Please wait...
   • Mateusz Grzeszczuk

    Musi Pan zaglądać na portal raz na jakiś czas, w szczególności kiedy komentuje Pan, że : mam honor krytykować jedną stronę a upiększać drugą. Na tego typu zaczepki już nie odpowiadam, nalegam do częstszej lektury, potem dopiero wysnuwania wniosków, o tym, czy aby stoimy za którąś ze stron. Pozdrawiam.

    No votes yet.
    Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *