REKLAMA
,
Ranking Perspektyw. Chełmska PWSZ idzie w górę
Ranking Perspektyw. Chełmska PWSZ idzie w górę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na 17. miejscu znalazła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. To skok w górę. Miesięcznik edukacyjny Perspektywy opublikował kolejny ranking szkół wyższych.

Reklama

Chełmska uczelnia może cieszyć się sukcesem. Miejsce w tegorocznym rankingu Perspektyw to pewnie jeszcze nie szczyt marzeń, ale zawsze skok w górę. Rok temu PWSZ w Chełmie była na 20. miejscu. W tym roku idzie w górę i zajęła miejsce 17.
W rankingu sklasyfikowano w sumie 34 publiczne uczelnie zawodowe w kraju.

Nie zmienił się lider wśród uczelni zawodowych. Drugi rok z rzędu na czele listy figuruje Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Drugie miejsce zajęła PWSZ w Kaliszu, a trzecia wieloletnia liderka listy czyli Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Perspektywy oceniły także polskie uczelnie akademickie i uczelnie niepubliczne. Na czele wśród akademickich bez niespodzianek – jako pierwszy Uniwersytet Jagielloński, a na drugim miejscu Uniwersytet Warszawski (rok temu było odwrotnie). Trzecie miejsce po raz kolejny zdobyła Politechnika Warszawska.

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie ponownie okazała się najlepsza w grupie uczelni niepublicznych.

Co się liczy w rankingu?

Przy tworzeniu rankingu analizie poddano aż 30 różnych wskaźników pogrupowanych w 7 kryteriów. Najbardziej liczy się siła naukowa oraz ekonomiczne losy absolwentów. Ale kapituła badała też prestiż, warunki kształcenia oraz wymianę międzynarodową naukowców i studentów. Ranking odzwierciedla zatem wiele istotnych wymiarów i funkcji szkół wyższych: badawcze, dydaktyczne, społeczne czy związane z transferem wiedzy.

Ranking Perspektyw. Chełmska PWSZ idzie w górę

Więcej o metodologii rankingu przeczytacie tutaj.

Po co to wszystko?

To już 21. edycja Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy. Ranking od początku adresowany jest do kandydatów na studia, którym ma pomóc – poprzez dostarczenie wiarygodnych informacji – w przemyślanym wyborze uczelni i kierunku studiów.

Opracowanie bowiem, oprócz list najlepszych krajowych uczelni, zawiera także Ranking Kierunków Studiów. W tym roku znajdziemy w nim aż 70 najbardziej popularnych kierunków.

W czasach, w których młodzi ludzie coraz częściej zadają sobie pytanie: czy warto poświęcić kilka lat życia na naukę, czy w ogóle „opłaca się” studiować, Perspektywy podkreślają z całą mocą:

– Wykształcenie to klucz do lepszej przyszłości.

I od dwudziestu jeden lat „konsekwentnie wskazują tych, którzy kształcą na najwyższym poziomie i najlepiej przygotowują swoich absolwentów do pracy i życia w zmieniającym się świecie”.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • ale jaja. z 20 na 17 , sukces? A Biała na trzecim i bez tej ” promocji” to jak to jest?

  Weźcie się nie ośmieszjacie!
  Lepiej mniej a porządnie. Macie się przecież czym pochwalić!

  No votes yet.
  Please wait...
  • W przeciwieństwie od chełmskiej , uczelnia w Białej Podlaskiej nie jest sprywatyzowana przez jedną rodzinę . Myślę że jak na państwową uczelnie sprywatyzowaną przez jedną rodzinę to wynik jest przyzwoity.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA