REKLAMA
,
Ranking Perspektyw. Chełmska PWSZ idzie w górę
Ranking Perspektyw. Chełmska PWSZ idzie w górę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na 17. miejscu znalazła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. To skok w górę. Miesięcznik edukacyjny Perspektywy opublikował kolejny ranking szkół wyższych.

Reklama

Chełmska uczelnia może cieszyć się sukcesem. Miejsce w tegorocznym rankingu Perspektyw to pewnie jeszcze nie szczyt marzeń, ale zawsze skok w górę. Rok temu PWSZ w Chełmie była na 20. miejscu. W tym roku idzie w górę i zajęła miejsce 17.
W rankingu sklasyfikowano w sumie 34 publiczne uczelnie zawodowe w kraju.

Nie zmienił się lider wśród uczelni zawodowych. Drugi rok z rzędu na czele listy figuruje Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Drugie miejsce zajęła PWSZ w Kaliszu, a trzecia wieloletnia liderka listy czyli Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Perspektywy oceniły także polskie uczelnie akademickie i uczelnie niepubliczne. Na czele wśród akademickich bez niespodzianek – jako pierwszy Uniwersytet Jagielloński, a na drugim miejscu Uniwersytet Warszawski (rok temu było odwrotnie). Trzecie miejsce po raz kolejny zdobyła Politechnika Warszawska.

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie ponownie okazała się najlepsza w grupie uczelni niepublicznych.

Co się liczy w rankingu?

Przy tworzeniu rankingu analizie poddano aż 30 różnych wskaźników pogrupowanych w 7 kryteriów. Najbardziej liczy się siła naukowa oraz ekonomiczne losy absolwentów. Ale kapituła badała też prestiż, warunki kształcenia oraz wymianę międzynarodową naukowców i studentów. Ranking odzwierciedla zatem wiele istotnych wymiarów i funkcji szkół wyższych: badawcze, dydaktyczne, społeczne czy związane z transferem wiedzy.

Ranking Perspektyw. Chełmska PWSZ idzie w górę

Więcej o metodologii rankingu przeczytacie tutaj.

Po co to wszystko?

To już 21. edycja Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy. Ranking od początku adresowany jest do kandydatów na studia, którym ma pomóc – poprzez dostarczenie wiarygodnych informacji – w przemyślanym wyborze uczelni i kierunku studiów.

Opracowanie bowiem, oprócz list najlepszych krajowych uczelni, zawiera także Ranking Kierunków Studiów. W tym roku znajdziemy w nim aż 70 najbardziej popularnych kierunków.

W czasach, w których młodzi ludzie coraz częściej zadają sobie pytanie: czy warto poświęcić kilka lat życia na naukę, czy w ogóle „opłaca się” studiować, Perspektywy podkreślają z całą mocą:

– Wykształcenie to klucz do lepszej przyszłości.

I od dwudziestu jeden lat „konsekwentnie wskazują tych, którzy kształcą na najwyższym poziomie i najlepiej przygotowują swoich absolwentów do pracy i życia w zmieniającym się świecie”.

Napisz komentarz
 • ale jaja. z 20 na 17 , sukces? A Biała na trzecim i bez tej ” promocji” to jak to jest?

  Weźcie się nie ośmieszjacie!
  Lepiej mniej a porządnie. Macie się przecież czym pochwalić!

  • W przeciwieństwie od chełmskiej , uczelnia w Białej Podlaskiej nie jest sprywatyzowana przez jedną rodzinę . Myślę że jak na państwową uczelnie sprywatyzowaną przez jedną rodzinę to wynik jest przyzwoity.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Na Pokrówkę z przeszkodami
  Na Pokrówkę z przeszkodami
  Rocznicowy prezent prezydenta
  Rocznicowy prezent prezydenta
  Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
  Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  REKLAMA