REKLAMA
,
Ranking Perspektyw. Chełmska uczelnia na 6. miejscu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na 6. miejscu znalazła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. To spory skok. Miesięcznik edukacyjny Perspektywy opublikował kolejny ranking szkół wyższych.

Reklama

Chełmska uczelnia może cieszyć się sukcesem. Miejsce w tegorocznym rankingu Perspektyw to znaczący skok w górę. Rok temu PWSZ w Chełmie była na 17. miejscu wśród polskich publicznych uczelni zawodowych. W tym roku zajęła miejsce 6.

Na czele listy figuruje kilkukrotna liderka rankingu czyli Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Drugie miejsce zajęła PWSZ w Gnieźnie, a trzecie Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Perspektywy oceniły także polskie uczelnie akademickie i uczelnie niepubliczne. Na czele wśród akademickich bez niespodzianek – jako pierwszy Uniwersytet Jagielloński, a na drugim miejscu Uniwersytet Warszawski. Trzecie miejsce po raz kolejny zdobyła Politechnika Warszawska.

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie ponownie okazała się najlepsza w grupie uczelni niepublicznych.

Ranking Szkół Wyższych Perspektyw od początku, czyli od 2000 roku, adresowany był do kandydatów na studia, którym autorzy w ten sposób chcą pomóc w wyborze uczelni i kierunku studiów.

W niepewnych czasach ta wiedza jest dla nich jeszcze bardziej wartościowa – czytamy w Perspektywach. – Młodzi ludzie, w dużej części odcięci od zwykłych źródeł informacji, zmęczeni nauką zdalną, chcą wreszcie poczuć smak studiowania na przyszłościowym kierunku – na swojej „uczelni marzeń”.

Każdego roku tysiące młodych Polaków stają przed decyzją: co i gdzie studiować? Która uczelnia ma nie tylko interesujące kierunki, ale także najlepszą kadrę naukową, kontakty z biznesem, szeroką wymianę zagraniczną? Ranking pomaga w podjęciu tych decyzji na wagę przyszłości.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Każdy plus cieszy.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA