REKLAMA
,
Ranking Perspektyw. Znaczny skok chełmskiej uczelni
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na 6. miejscu znalazła się Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie. To spory postęp. Miesięcznik edukacyjny Perspektywy opublikował ranking szkół wyższych za rok 2021.

Reklama

Chełmska uczelnia może cieszyć się sukcesem. Miejsce w tegorocznym rankingu Perspektyw to spory skok w górę. Rok temu – wtedy jeszcze pod nazwą Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie – była na 17. miejscu. W tym roku poszła w górę i zajęła miejsce 6.
W rankingu sklasyfikowano w sumie 20 publicznych uczelni zawodowych w kraju.

Zmienił się też lider wśród uczelni zawodowych. Tym razem pierwsze miejsce zajęła Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, która od dawna plasuje się w krajowej czołówce. Drugie miejsce zajęła PWSZ w Gnieźnie, a trzecia Akademia Nauk Stosowanych w Łomży.

Perspektywy oceniły także polskie uczelnie akademickie i uczelnie niepubliczne. Na czele wśród akademickich bez niespodzianek – jako pierwszy Uniwersytet Jagielloński, a na drugim miejscu Uniwersytet Warszawski (tak samo było rok temu). Trzecie miejsce po raz kolejny zdobyła Politechnika Warszawska.

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie ponownie okazała się najlepsza w grupie uczelni niepublicznych.

***

„Ranking Szkół Wyższych Perspektyw od początku, czyli od 2000 roku, adresowany był do kandydatów na studia, którym chcemy pomóc” – wyjaśniają autorzy zestawienia. Pomoc polega na dostarczeniu właściwych informacji we właściwym momencie – w optymalnym wyborze uczelni i kierunku studiów.

W niepewnych czasach ta wiedza jest dla nich jeszcze bardziej wartościowa. Młodzi ludzie, w dużej części odcięci od zwykłych źródeł informacji, zmęczeni nauką zdalną, chcą wreszcie poczuć smak studiowania na przyszłościowym kierunku – na swojej „uczelni marzeń” – czytamy na łamach miesięcznika.

Perspektywy przypominają też, że rok akademicki 2020/2021 był trudny, bo trwający w cieniu pandemii. Z pewnością przejdzie do historii jako jedno z największych wyzwań dla wszystkich uczelni.

Tymczasem z rankingu wynika, że najlepsza uczelnia w czasach pandemii wbrew pozorom niewiele różni się od najlepszej uczelni w „normalnych” czasach, choć stoją przed nią dodatkowe wyzwania w zakresie zarządzana, bo musi dynamicznie reagować na zmieniającą się niemal z dnia na dzień sytuację. Ale troska o najwyższą jakość kształcenia i badań pozostaje bez zmian.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA