REKLAMA
,
Ranking szkół. Duży skok I LO
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wyraźny skok w górę I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie i spadek dotychczasowego lidera  – II Liceum Ogólnokształcącego. Magazyn Perspektywy ogłosił coroczny ranking liceów i techników w Polsce.

Reklama

Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce. Zwycięzcy Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020 to: Uniwersyteckie LO w Toruniu (najlepsze liceum) oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie (najlepsze technikum). Ranking został przygotowany przez Perspektywy już po raz dwudziesty drugi.

Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking Perspektyw stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu – piszą autorzy zestawienia.

Jak wypadły chełmskie licea?

W tegorocznym rankingu znajdziemy sporo niespodzianek. Najbardziej zaskakujące dotyczą liceów. Spośród chełmskich szkół na pozycję lidera wysforowało się I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie. Z 529 miejsca, które zajmowało w minionym roku, w tym roku wskoczyło na pozycję 341!
W woj. lubelskim daje to szkole 18 miejsce.

Najlepsze na Lubelszczyźnie ponownie okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie (19. miejsce w kraju).

Z kolei II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera, które przez ostatnie lata przewodziło liście chełmskich szkół, spadło z 298 miejsca w roku 2019, aż na pozycję 714 w roku bieżącym.

Spadły też w rankingu licea z mniejszych miast. Np. I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie rok temu było na 363. miejscu, a teraz jest na 450.
I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie zajęło teraz 549 miejsce (rok temu 439).

Kryteria Rankingu Liceów 2020 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Pełny ranking liceów w kraju znajdziecie tutaj.

Oddzielny ranking Perspektywy przygotowują

dla techników.

Spośród szkół naszego regionu od kilku lat stawce przewodzi lubelskie Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. – ponownie 5. miejsce w kraju.

Dwa chełmskie technika, które rok temu zajęły przyzwoite lokaty w rankingu, w tym roku spadły na liście. Technikum Ekonomiczne nr 3 w ZSEiM zajęło 197 miejsce (rok temu 169), a Technikum nr 2 w Zespole Szkół Technicznych w Chełmie z 273. miejsca w kraju spadło poniżej 500 miejsca.

Kryteria Rankingu Techników 2020 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Pełny ranking techników w kraju znajdziecie tutaj.

 

Napisz komentarz
 • 341,ha,ha,to tylko odbicie od dna dennego na zwykłe dno.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Nie do konca tak, nawet UJ nie gwarantuje
  ze sie wie do konca co sie podpisuje,
  hehe

 • Patrząc na naszych posłów i posłanki to nie wiem czy to ma znaczenie gdzie się idzie. Skoro i tak stado baranów wybiera najgłupsze jednostki w celu reprezentowania nas w sejmie. I to bez znaczenia z jakiej są opcji.

 • Prawda jest taka, że w skali kraju poziom naszych liceów jest zabawkowy i nic nie znaczący, więc jest to wszystko jedno gdzie pójdzie młodzież do szkoły w naszym mieście.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Kolejny rankig o wyzszosci swiat Wielkiej Nocy nad swietami Bozego Narodzenia ciekawe po co?
  A w Chelmie tradycyjnie ci ktorzy nie dostali sie do pierwszego pojda do drugiego itd.
  Oczywiście nie zapominajmy ze ostatnii beda pierwszymi a pierwsi ostatnimi wiec troche skromnosci, hehe

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA