REKLAMA
,
Ranking szkół. Liderem znów II LO
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

II Liceum Ogólnokształcące jest najlepszą chełmską szkołą średnią. Tak wynika z prestiżowego rankingu „Perspektyw”. Jak wypadli inni?

Reklama

W tym roku „Prerspektywy” po raz 21. ogłosiły ranking liceów i techników wskazując szkoły, w których warto się uczyć.

W tym roku prezentujemy ich aż 1500, z myślą o podwójnym roczniku kandydatów. Lata, które spędzamy w liceum czy technikum mają decydujący wpływ na nasze dalsze życie. Zdobywamy w nich wiedzę, ale też kształtuje się tam nasz system wartości. Dlatego tak ważne jest, żeby spędzić te 4 lub 5 lat w dobrej szkole! – czytamy na łamach pisma.

Jak wypadły chełmskie szkoły średnie?

Po raz kolejny liderem jest II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera. Na liście krajowej znalazło się na 414. miejscu (na tysiąc sklasyfikowanych). To gorzej, niż rok temu, kiedy nasza najlepsza szkoła średnia była na 298. miejscu.

Drugą lokatę na liście rankingowej zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego, które znalazło się w tym roku na 529. miejscu w kraju.

Warto zauważyć, że dobre licea mamy też w mniejszych miastach. I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie jest w tym roku na 363. miejscu, a I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie zajęło 439. miejsce w kraju!

Najlepsze polskie liceum jest w Warszawie – to XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica. Z kolei w woj. lubelskim najwyżej sklasyfikowanym liceum jest I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie, które zajęło 25. miejsce na liście rankingowej.

Pełne wyniki liceów znajdziecie tutaj.

Oddzielny ranking „Perspektywy” przygotowują dla techników. W kraju najlepszą szkołą okazało się Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie. Spośród szkół naszego regionu od kilku lat stawce przewodzi lubelskie Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. – 5. miejsce w kraju.

Dwie chełmskie szkoły też mogą mówić o sukcesie. To Technikum Ekonomiczne nr 3 w ZSEiM – 169. pozycja w kraju (przed rokiem 185.) oraz Technikum nr 2 w Zespole Szkół Technicznych  w Chełmie – 273. miejsce w kraju.

Pełne wyniki techników znajdziecie tutaj.

Gratulujemy!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • W rankingu uwzględnione są tylko efekty nauczania.

  No votes yet.
  Please wait...
 • A dlaczego młyn Michalenki ci się nie podoba?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Zygzak,statystyka,to jedno,problem to drugie.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Zapewne w socjologicznym przygotowaniu ci nie dorównam bo mam tylko zrobione podyplomową ewaluację projektów UE na ISNS UW.
  Wystarczy wejść na wskazaną stronę w artykule żeby dowidzieć sie jaki był zakres badawczy rankingu.
  Co do wyników twoich badań socjologicznych już mi skóra cierpnie jeżeli prezydent zechce je wdrożyć na serio jak ten pomysł z przeniesieniem muzeum do młyna Michalenki 😉
  Na szczęście przejechali sie na tym komuniści przejedzie sie i Banaszek, finansowo wykończą go dziury w jezdniach, haha

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA