REKLAMA
,
Raper Bisz zagra w Krasnymstawie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na kolejne wydarzenie z serii „Krasnystaw – Brzmi Dobrze”. Dnia 4 listopada o w Sali Widowiskowej wystąpi zespół Bisz/Radex.

Koncert odbędzie się o godz. 19:00. Bilety w cenie 30/35 zł do zakupienia w kasach KDK i na tej stronie.

Reklama

Bisz/ Radex to projekt, który tworzą Radek „Radex” Łukasiewicz (założyciel zespołu Pustki, znany m.in. ze współpracy z Moniką Brodką czy Arturem Rojkiem) oraz Jarosław „Bisz” Jaruszewski (raper, poeta, kulturoznawca, członek zespołu B.O.K, zdobywca Złotej Płyty za album „Wilk Chodnikowy”).

Razem nagrali płytę „Wilczy humor” – kreatywną i pełną ironii podroż po różnych gatunkach i konwencjach. Album został świetnie przyjęty przez fanów, a także doceniony przez krytykę (m.in. płyta roku wg TVP Kultura czy nominacja do „Fryderyk”a – Album roku hip-hop). Zespół zagrał szerg koncertów m.in. na „Opene’erze” i „Męskim Graniu”, docierając z powodzeniem do szerokich mas odbiorców.

Do wykonywania albumu na koncertach został powołany specjalny skład, w którym biorą udział pianista jazzowy Jacek Kita (m.in. Levity, incarNations) oraz perkusista młodego pokolenia Aleksander Orłowski (Magnificent Muttley, Smolik&Kev Fox). Rozimprowizowane wykonania koncertowe nadają kalejdoskopowym utworom z „Wilczego humoru” nowego, często niespodziewanego wymiaru. Z jednej strony porywają świeżością i energią, z drugiej warstwa tekstowa zmusza do zatrzymania się i choćby krótkiej refleksji.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA