REKLAMA
,
Raper Bisz zagra w Krasnymstawie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na kolejne wydarzenie z serii „Krasnystaw – Brzmi Dobrze”. Dnia 4 listopada o w Sali Widowiskowej wystąpi zespół Bisz/Radex.

Koncert odbędzie się o godz. 19:00. Bilety w cenie 30/35 zł do zakupienia w kasach KDK i na tej stronie.

Reklama

Bisz/ Radex to projekt, który tworzą Radek „Radex” Łukasiewicz (założyciel zespołu Pustki, znany m.in. ze współpracy z Moniką Brodką czy Arturem Rojkiem) oraz Jarosław „Bisz” Jaruszewski (raper, poeta, kulturoznawca, członek zespołu B.O.K, zdobywca Złotej Płyty za album „Wilk Chodnikowy”).

Razem nagrali płytę „Wilczy humor” – kreatywną i pełną ironii podroż po różnych gatunkach i konwencjach. Album został świetnie przyjęty przez fanów, a także doceniony przez krytykę (m.in. płyta roku wg TVP Kultura czy nominacja do „Fryderyk”a – Album roku hip-hop). Zespół zagrał szerg koncertów m.in. na „Opene’erze” i „Męskim Graniu”, docierając z powodzeniem do szerokich mas odbiorców.

Do wykonywania albumu na koncertach został powołany specjalny skład, w którym biorą udział pianista jazzowy Jacek Kita (m.in. Levity, incarNations) oraz perkusista młodego pokolenia Aleksander Orłowski (Magnificent Muttley, Smolik&Kev Fox). Rozimprowizowane wykonania koncertowe nadają kalejdoskopowym utworom z „Wilczego humoru” nowego, często niespodziewanego wymiaru. Z jednej strony porywają świeżością i energią, z drugiej warstwa tekstowa zmusza do zatrzymania się i choćby krótkiej refleksji.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Gospodarcze centrum dla młodych
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
Raport o stanie Chełma
REKLAMA