REKLAMA
,
Ratując spółkę nie wolno zapominać o mieszkańcach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Miliony na ratunek firm nie mogą przesłonić społecznych kosztów prywatyzacji spółek komunalnych. Stowarzyszenie „Nasz Chełm” zaprezentowało swoje stanowisko w sprawie planów prywatyzacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Chełmie.

Reklama

W miniony czwartek (27 czerwca) doszło w Chełmie do publicznego spotkania z przedstawicielami spółki Polska Grupa Energetyczna. Firma zadeklarowała chęć przejęcia miejskiej firmy ciepłowniczej i zainwestowania w jej rozwój. Rozmowy władz miasta z ogólnopolskim potentatem mają przynieść rozwiązanie rosnących problemów MPEC. Pisaliśmy o nich tutaj.

Poniżej publikujemy treść stanowiska, jakie w tej sprawie zajęło Stowarzyszenie:

Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Nasz Chełm” wyraża swoje zaniepokojenie propozycją Prezydenta Miasta Chełm Jakuba Banaszka w sprawie prywatyzacji strategicznej dla miasta spółki komunalnej Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Koszty ciepła dostarczanego do naszych domów są bardzo istotnymi elementami budżetów domowych wszystkich chełmian. Oczekujemy więc, że wszelkie działania podejmowane przez prezydenta będą uwzględniać kwestię ekonomicznego bezpieczeństwa mieszkańców.

W opinii „Naszego Chełma”, podczas otwartego spotkania z mieszkańcami naszego miasta (27 czerwca br.) zaprezentowana została dramatyczna sytuacja MPEC i gotowa propozycja jej rozwiązania – sprzedaż spółki Polskiej Grupie Energetycznej S.A. – potężnej firmie ogólnopolskiej. Jak się okazuje PGE S.A. zdążyła już nawet przeprowadzić analizy ekonomiczne MPEC. Wyszło z nich, że chełmska spółka wymaga inwestycji o wartości blisko 90 mln zł. Tymczasem jej wartość sięga dzisiaj zaledwie 40 mln zł. PGE gotowa jest za MPEC tyle zapłacić.

Dalej „Nasz Chełm” pisze:

Rozumiejąc konieczność podjęcia działań ratujących spółkę, oczekujemy, że stosowne decyzje poprzedzone zostaną profesjonalną analizą ekonomiczną podmiotów niezależnych.
Ich opinie – w tym wycena podane zostaną do publicznej wiadomości. Prowadzone przez miasto negocjacje będą zaś służyć ochronie interesów wszystkich chełmian.

***

Podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami i opiniami na temat prywatyzacyjnych projektów chełmskiego samorządu

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Procurator,zobaczymy co wyjdzie z pomysłów Banaszka.A co ciekawe,to nikt politycznie z nim nie dyskutuje – ciekawe dlaczego,no ale to inna bajka.
  Ja póki co walczę o kilka moich pomysłów.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Gienek,masz rację,mamy swoje pomysły,to próbować trzeba.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Prokurator Robert Scurvy

  Ciesze sie Gienek ze lapiesz bluesa moze wreszcie przestanie byc nudno w tym mieście i tak ch… nudno.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Prokurator Robert Scurvy

  Dlatego Panie Sawa to Banaszek wygral wybory bo on nie kuca przed projektem na 40 milionow. A jezeli zrobi to z glowa na co wskazuje poczatek to bedzie sie w Chelmie dzialo oj bedzie.
  Ja prezydentowi zycze powodzenia a jezeli jego pomysly beda korespondowaly z moimi sugestiami to dam mu najlepszych fachowcow w Lublinie. Podejrzewam ze jemu tez nie brakuje w Warszawie ale bedzie mogl wybierac. Jezeli zas nie beda nasze pomysly kompatibilne i tak zycze mu powodzenia bo bardzo mi sie to podoba to co zaczal.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA