REKLAMA
,
Ratusz wspiera chełmian niosących pomoc uchodźcom
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Miasto Chełm uruchomiło wsparcie dla mieszkańców, którzy przyjęli do swoich domów uchodźców z Ukrainy. W województwie lubelskim Chełm jest jednym z głównych ośrodków, do którego przybywa najwięcej osób uciekających przed wojną.

Reklama
Ulga dla mieszkańców, którą oferuje chełmski samorząd, zakłada zwolnienie z opłat za wodę i ścieki. Bon komunalny dla osób i podmiotów, które przyjęły uchodźców z Ukrainy, realizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie.
 
Zakres bonu komunalnego obejmuje:
 
mieszkańców Chełma udostępniających nieodpłatnie lokal zlokalizowany w granicach administracyjnych miasta Chełm z przeznaczeniem na nieodpłatne przyjęcie obywateli Ukrainy,
 
podmioty prowadzące działalności gospodarczą na terenie miasta Chełm oferujące usługi hotelarskie/noclegowe, udostępniające nieodpłatnie lokal zlokalizowany w granicach administracyjnych miasta Chełm z przeznaczeniem na nieodpłatne przyjęcie obywateli Ukrainy.
 
Wsparcie dla mieszkańców Chełma Jakub Banaszek, prezydent miasta, zapowiedział już 26 lutego:
Wszyscy mieszkańcy Chełma, którzy nieodpłatnie, z dobrego serca udostępnili swoje mieszkania uchodźcom z Ukrainy zostaną zwolnieni z opłat komunalnych. W tych dniach wszyscy jesteśmy szczególnie wzruszeni i dumni z zachowania Polek i Polaków – napisał prezydent na swoim profilu społecznościowym w serwisie Twitter.
Szczegółowe informacje na temat sposobu realizacji ulgi znajdziecie tutaj: https://samorzad.gov.pl/web/miasto-chelm/bon-komunalny-informacje-dla-mieszkancow-chelma.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA