REKLAMA
,
Reforma edukacji 2017. Chełmskie szkoły podzielone
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Związek Nauczycielstwa Polskiego, przy wsparciu ruchu Rodzice przeciwko reformie edukacji, chce przeprowadzić referendum szkolne. Chełmskie środowisko jest bardzo podzielone  w tym temacie, a kluczowe decyzje zapadną już niebawem w Warszawie.

Przed nami kolejne ogólnopolskie protesty przeciw reformie oświaty. Najbliższy zaplanowany jest na wtorek przed gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Reklama

-Rodzice mówią: Mamy dość ignorowania naszego głosu w sprawie edukacji naszych dzieci! Wspólnie pokażemy, że zależy nam na polskiej edukacji i przedstawimy nasze postulaty strajkowe – czytamy na stronie ZNP.

Dalej, po 10 marca, w całej Polsce rodzice organizują szkolne lub miejscowe komitety i akcje protestacyjne. Rodzice mają pozwolić zaspać dzieciom na pierwsze lekcje, albo w ogóle nie przychodzić tego dnia do szkoły. Organizowana jest również zbiórka podpisów pod projektem obywatelskim, który zakłada przeprowadzenie referendum  w sprawie oświaty. Akcja zbierania podpisów ruszyła 31 stycznia, dotychczas zebrano między 150 a 170 tys. podpisów.

– Niezależnie od tego, jakie mamy poglądy w tej kwestii, nie mieszajmy w konflikt naszych dzieci. Połowa klasy przyjdzie do szkoły, połowa nie? – komentuje Pan Paweł, ojciec 10-letniego Szymona.

Środowisko podzielone

W samym Chełmie jest nieznacznie więcej placówek popierających strajk: 32 placówki chce podjąć akcję strajkową, 22 nie zamierza organizować strajku, a 12 w ogóle nie wypowiedziało się na ten temat- referendum zostało unieważnione.

– Mogę powiedzieć, że z perspektywy oddziału Chełm, nie mamy jednomyślności w tym temacie. 7 marca odbędzie się spotkanie w Warszawie i tam będziemy ostatecznie decydować – komentuje Ewa Suchań, prezes chełmskiego ZNP.

Jakie zmiany w oświacie?

W Chełmie do wielu zmian nie dojdzie. Większość gimnazjów wchodziła w skład zespołów ogólnokształcących, więc uczniowie klas szóstych po prostu przejdą do klasy siódmej w ramach tej samej szkoły.

Reforma dotknie jedynie Gimnazjum Nr 2, które zostanie wygaszone 31 sierpnia br. oraz Gimnazjum Nr 6. W przypadku „szóstki” dojdzie do połączenia ze Szkołą Podstawową Nr 11. Z jedną zmianą – wszyscy będą uczyć się w obecnym budynku Gimnazjum Nr 6 przy ul. Powstańców Warszawy. Obecny budynek „jedenastki” zostanie opuszczony.

O zmianach w chełmskich szkołach więcej przeczytasz tutaj.

Jesteście ZA czy PRZECIWKO reformie edukacji? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Reforma oświaty i likwidacja gimnazjów. Chełm ma zespół wdrożeniowy

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Kiedyś były klasy podstawowe potem wprowadzili gimnazjum. I uważam, że to był najgłupszy pomysł na świecie. Gimnazja tylko przeszkadzają i bardzo się cieszę że klasy gimnazjalne zostaną zlikwidowane i wróci dawny system oświaty. Gimnazjum zamiast pomagać tylko szkodziło uczniom. Całkowicie popieram tą zmianę, próbóje zrozumieć, niektórych rodziców że nie chcą tej zmiany lecz nie potrafie. A co to się stanie, jak dziecko zmieni szkołe czy klase, my całe życie zmienialiśmy co chwile szkoły i klasy i jakoś potrafimy sobie radzić ze zmiana otoczenia. Jeśli dzięcko tego nie potrafi to tutaj już jest wina tylko rodziną a dokłądniej wychowania bezstresowgo. Na wszystko im pozwalamy i to jest przesada.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA