REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Rejowiec bohaterem powieści
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Rio de Fabrico pół żartem, pół serio” to powieściowy debiut Małgorzaty Pakosińskiej. Polecamy lekturę nie tylko mieszkańcom Rejowca.

Reklama

Lubelskie Wydawnictwo Werset wydało w tym roku powieść „Rio de Fabrico pół żartem, pół serio” autorstwa Małgorzaty Pakosińskiej. Licząca 100 stron pozycja to debiut powieściowy autorki. Na kartach książki znajdziemy przeplatany dowcipami, subiektywny, czasem czuły, innym razem uszczypliwy i cierpki portret małego miasteczka i jego mieszkańców.
Wydawca zachęca:

Lektura dla ludzi z poczuciem humoru oraz dystansem do siebie i otaczającego świata.

O tej książkowej nowości informuje także Teatr Ziemi Chełmskiej. Według aktorów, natchnieniem dla autorki był spektakl „Głupcy z Chełma”. Podobno po jego obejrzeniu M. Pakosińska  postanowiła rozwinąć wątek ludzi z Rejowca i uczynić ich bohaterami swojej książki.

Jesteśmy przeszczęśliwi, to znak, że teatr ma moc – cieszą się w Teatrze Ziemi Chełmskiej.

***

Wydawnictwo Werset zostało założone w 1997 roku. Specjalizuje się w publikowaniu książek naukowych, literatury pięknej, eseistyki literackiej i historycznej, wspomnień i relacji, literatury regionalistycznej, poradników i przewodników.
Wydawnictwo oferuje „Rio de Fabrico” w cenie 25 zł pod linkiem: https://werset.pl/rio-de-fabrico—rio-de-fabrico-malgorzata-pakosinska-pakosinska-rio-de-fabrico-rio-rejowiec-rejowiec-fabryczny-279.html?search_query=Pakosinska&results=1

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama