REKLAMA
,
Rejowiec. Wróciła wystawa „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Reklama

Wystawa pt. „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” pojawiła się w Rejowcu 19 listopada. A już nocą z 21 na 22 listopada br. nieznani sprawcy zniszczyli ją. Szerzej o sprawie pisaliśmy tutaj. O akcie wandalizmu powiadomiona została Policja w Chełmie. Poszukiwania sprawców nadal trwają.

Tymczasem pracownicy Oddziału IPN w Lublinie oraz Biura Edukacji Narodowej IPN przygotowali ekspozycję na nowo i przekazali do Rejowca. Jest teraz ponownie prezentowana przy kościele pw. św. Jozafata Kuncewicza.

***

Inicjatorem organizacji wystawy w Rejowcu był miejscowy oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Sama ekspozycja powstała z okazji przypadającego w październiku 2018 r. 70-lecia prymasowskiej nominacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, a także 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Składają się na nią archiwalne zdjęcia oraz cytaty, które dotyczą konkretnych wartości, a także pojęć będących filarami – jak nazwał to św. Jan Paweł II – „gramatyki życia” jednostek i całych społeczności.

Parafia w Rejowcu jest kolejnym miejscem na terenie archidiecezji lubelskiej, gdzie gości wystawa. Wcześniej można ją było oglądać m.in. w Chełmie.

Zdęcie pochodzi z portalu e-civitas.pl.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA