REKLAMA
,
Remont „12” do negocjacji
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Były oficjalne zapowiedzi terminu rozpoczęcia remontu DK 12 i piękne wizualizacje, a tymczasem… nic się nie dzieje. Wykonawca żąda dodatkowych pieniędzy.

Reklama

Firma BUDIMEX, która wygrała przetarg na wykonanie modernizacji miejskiego odcinka DK 12, zażądała negocjacji warunków umowy i dodatkowych pieniędzy. Chce podniesienia sumy projektu o 28 mln zł!
Firma tłumaczy, że w ostatnim okresie znacznie wzrosły ceny materiałów budowlanych, a także koszty wynagrodzeń dla pracowników. To powoduje, że projekt – wyceniony początkowo na 118 494 169,38 zł – nie może być zrealizowany.

Podczas piątkowej (5 kwietnia) konferencji prasowej wiceprezydent Artur Juszczak stwierdził krótko: Miasta na to nie stać.

Dzisiaj (8 kwietnia) przedstawiciele władz Chełma i firmy Budimex mają zasiąść ponownie do rozmów w sprawie terminu rozpoczęcia inwestycji. Chełmski ratusz uspokaja, że różnica zdań między stronami nie zagraża samej inwestycji. Problemem natomiast pozostaje, jak długo potrwają negocjacje, a tym samym na jak długo odsuną termin rozpoczęcia prac.

Na modernizację czeka ponad 8-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 12 w granicach administracyjnych Chełma czyli pas ulic: Rejowiecka, Rampa Brzeska, Al. Przyjaźni, Wschodnia i Podgórze. Projekt zakłada, że w ciągu 22 miesięcy przebudowywane będą ulice i chodniki, skrzyżowania, wiadukty, pojawią się nowe ścieżki rowerowe i nowe ronda.

O sprawie pisaliśmy m.in. tutaj.

Z ostatniej chwili:

Poniedziałkowe (8 kwietnia) rozmowy pomiędzy UM Chełm a Budimexem nie przyniosły żadnego rozstrzygnięcia.
Zdaniem władz miasta, inwestycja nie jest zagrożona i zostanie zrealizowana. Jednak wobec braku porozumienia, wciąż nie wiadomo, kiedy się w ogóle rozpocznie.
Miasto nie zamierza też szukać nowego wykonawcy, bo nie ma na to już czasu – zgodnie z projektem, inwestycja musi się zakończyć w 2020 roku.

Napisz komentarz
 • Puknij sie w glowe Sawa jezeli Budimex będzie płacił 😉
  Dobrze jak Chelm z tej awantury wyjdzie bez wiekszych strat

 • No i jakie ustalenia z narady z Budimexem.Czekamy na konkrety.

 • A na oko to Budimex za ten numer powinien chyba z 10% zapłacić.

 • Przecież co roku wszystko idzie w górę i trzeba było sie z tym liczyć wystawiajac całościowa cenę podczas przetargu . Powinno się Budimex pociagnać do odpowiedzialności i do tego naliczyć kare za przesunięcie w czasie z pracą . Nikt nikogo nie zmudza by startował w przetargu i podawał lipną kwotę tylko po to by wygrać a poźniej domagać się większej kasy. Nie dajcie się !

 • xxx,a co ma tu zarządzanie,Budimex szantażuje,i tyle.

 • Bo zarządzać to trzeba umieć.Tamci nic nie robili ale teraz też g..o z tego będzie.Pozostanie wielki wstyd.

 • Czy Budimex to poważna firma.Kiedy wygrała przetarg,proszę o informację.I co nagle obudziła się z ręką w nocniku?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA