REKLAMA
,
Remonty, remonty…
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ruch na ulicach Chełma zmalał znacząco. Niemniej prowadzone i planowane remonty wprowadzą nieco zamieszania. Uważajcie w okolicach Dreszera, na Kolejowej, a od wtorku także na 3 Maja.

Reklama

Na zaawansowanym poziomie jest już przebudowa DK12 w granicach Chełma. Efekty starań drogowców najlepiej widać na ul. Rejowieckiej, w obrębie skrzyżowania ZWiN oraz ulicy Wschodniej. Całość prac podzielono na 13 etapów. O szczegółach piszemy m.in. tutaj.

Przypomnijmy, przebudowa krajowej 12 w granicach administracyjnych miasta obejmuje ulice: Podgórze, Rejowiecką, Al. Przyjaźni, Rampę Brzeską aż po ulicę Wschodnią, łącznie niemal 9 kilometrów trasy. Inwestycja ma zostać ukończona do 31 października 2021 roku.

Wkrótce finał na Dreszera

Do finału zbliża się przebudowa ulicy Generała Gustawa Orlicz-Dreszera (na zdjęciu), wraz ze skrzyżowaniem z ul. Reformacką. Teraz to skrzyżowanie jest wyłączone z ruchu.
Przebudowa ulicy została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych kwotą przekraczającą 480 tys. zł. Koszt całej inwestycji to blisko 700 tys. zł.

Ostatni etap Kolejowej

Przed kilkoma dniami prace w obrębie skrzyżowania z aleją Piłsudskiego zainicjowały III, ostatni, etap przebudowy ulicy Kolejowej. Obejmuje on odcinek od dworca PKP do skrzyżowania z ul. Obłońską.

Zakres robót budowlanych III etapu obejmuje: przebudowę nawierzchni jezdni, przebudowę chodników, zatok autobusowych oraz zjazdów, poszerzenie i skanalizowanie skrzyżowań ulicy Kolejowej z ulicą Sienkiewicza, Starościńską, Kińczyka oraz Al. Piłsudskiego, wykonanie kanalizacji deszczowej, usunięcie kolizji z infrastrukturą telekomunikacyjną oraz przebudowę oświetlenia, a także usunięcie kolizji z uzbrojeniem podziemnym, wykonanie prac związanych z organizacją ruchu drogowego (oznakowanie pionowe i poziome), a na koniec – zagospodarowanie zieleni.

Wartość inwestycji to ponad 9 mln zł, z czego 80 proc. tej kwoty stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace mają się zakończyć na początku grudnia br.

Będzie rondo

We wtorek (28 kwietnia) rozpoczną się prace u zbiegu ulic Wojsławickiej, 3 Maja i Mościckiego. Miejsce to zostanie przebudowane i zamiast sprawiającego wielu kierowcom problemy skrzyżowania, powstanie tu bezpieczne i mniej problematyczne rondo.

Prace będą miały jednak szerszy zasięg – pobudowana zostanie nowa nitka Alei 3 Maja. Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wojsławicką do skrzyżowania przy Vendo Park powstanie dwupasmowa droga, która będzie częścią przyszłej, południowej obwodnicy Chełma.

Inwestycja pochłonie ponad 5,5 mln złotych i w 80 proc. została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

Budowa nowej nitki Alei 3 Maja to I etap tego zadania, który potrwa co najmniej 2 miesiące. Roboty będą prowadzone poza jezdnią, w związku z tym ruch odbywać się będzie bez utrudnień dla kierowców. Te pojawią się w kolejnych etapach prac – w związku z budową ronda, a także w trakcie przebudowy istniejącej „nitki” 3 Maja na odcinku objętym inwestycją.

Zadanie przewiduje też budowę chodników, ścieżki rowerowej i oświetlenia, prace związane z infrastrukturą podziemną oraz oznakowaniem drogi. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm B.G. Construction Sp. z o.o. i PUH Bernadeta Kaleta z Wólki Tarnowskiej. Budowa Alei 3 Maja wraz z rondem potrwa do 2 grudnia br.

Napisz komentarz
 • Jeszcze dwa lata temu słychać było rechot żab na Bazylanach, a dziś? Woda… a raczej jej brak.

  A może by tak przy budowie dróg, remontach ulic pomyśleć o wodzie. O deszczówce i jej zatrzymywaniu w glebie?

  „Drogi z odgiętą osią jezdni, z wykorzystaniem naturalnych spadków i geometrii terenu. Całość wody opadowej staramy się skierować w jedną stronę, zawsze do pobocza chłonnego. Pobocze jest wypełnione grubym tłuczniem, więc woda hamuje, a skoro hamuje i płynie wolniej, to zaczyna wpływać pod kamienie i wsiąkać. Z kolei pod kamieniami jest drenaż którym woda spływa do studzienek rewizyjnych i do skrzynek rozsączających, rozłożonych pod całym pasem drogowym. (…)”

  Polecam artykuł https://natemat.pl/306407,susza-i-zagrozenie-pozarowe-sposoby-na-oszczedzanie-wody-w-podkowie-lesnej

  Ech… tylko koni żal?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA