REKLAMA
,
Renata Piątkowska przyjeżdża do dzieci
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Renata Piątkowska to znana i ceniona autorka książek dla dzieci. 9 listopada przyjedzie do Chełma, by spotkać się ze swoimi czytelnikami.

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza dzieci szkół podstawowych na spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską (na zdjęciu). Odbędzie się w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40) w piątek, 9 listopada 2018 r.

Reklama

Spotkanie zaplanowano dla dwóch grup wiekowych:
klasy 5-8, godz. 8.30 „Która to Malala, czyli historia dziewczynki, która chciała chodzić do szkoły” – książka nominowana do nagrody IBBY, wpisana na Złotą Listę.
Celem spotkania jest zapoznanie dzieci z Malalą, jedynym na świecie dzieckiem, które otrzymało Pokojową Nagrodę Nobla w 2015 r. oraz Konwencją Praw Dziecka.
klasy 2-4, godz. 10.15 „Biuro detektywistyczne dziurka od klucza, czyli jak zostać detektywem” – spotkanie z elementami warsztatowymi.

Zgłoszenia udziału w spotkaniu przyjmowane są telefonicznie pod nr 82 564 55 29 (Wypożyczalnia dla Dzieci ChBP). Liczba miejsc ograniczona. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek R. Piątkowskiej (20-25 zł).

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską odbędzie się w ramach projektu „Czytam, bo lubię” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

***

Renata Piątkowska jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci. Napisała ich ponad trzydzieści. Jej książki znajdują się na Złotej Liście Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Autorka zdobyła drugie i trzecie miejsce w konkursach im. Astrid Lindgren, pierwsze miejsce w konkursach: ” Przecinek i Kropka’ oraz „Festiwalu Literatury dla Dzieci i Młodzieży”,statuetkę Koziołka Matołka w konkursie im. K. Makuszyńskiego, za całokształt twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Autorka została uhonorowana Orderem Uśmiechu oraz Odznaką Honorową za Zasługi w Ochronie Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI. Ukończyła socjologię na UJ, jest mamą Kacpra i Marty. Najchętniej spędza czas pisząc książki dla dzieci lub jeżdżąc konno.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA