REKLAMA
,
Rolnicy protestują
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Inicjatorem protestu był Związek Sadowników RP, ale do akcji szybko przyłączyli się inni. 13 lipca zapowiada się gorąco. Na manifestację do Warszawy wybiera się z całego kraju kilka tysięcy niezadowolonych rolników.

Reklama

Najpierw swoje niezadowolenie zaczęli głośno wyrażać polscy sadownicy. Zwracali uwagę na nieuzasadnione, bardzo niskie ceny skupu owoców. Szybko dołączyli do nich producenci warzyw i wieprzowiny. Wreszcie zapadła decyzja o organizacji rolniczej manifestacji 13 lipca br. w Warszawie. Protest ma zwrócić uwagę rządzących na kryzys w rolnictwie i wymóc działania naprawcze.

O godzinie 13 wspólnie z innymi, dotkniętymi kryzysem branżami polskiego rolnictwa rozpoczniemy protest i wspólnie przejdziemy pod Kancelarię Premiera, domagając się szybkiej reakcji i doraźnej poprawy sytuacji. Dziś wszyscy powinniśmy być razem i solidarni ze sobą. Niezależnie od poglądów musimy wykazać jedność – czytamy w apelu Związku Sadowników RP. – Nie możemy pozwolić, aby nasze gospodarstwa upadły, a rodziny pozostały bez środków do życia.

Uczestnicy spotkają się o godz. 13 na Placu Konstytucji. Stąd planowany jest przemarsz przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. W swoim marszu rolnicy pomijają Ministerstwo Rolnictwa, bo ich zdaniem jest na tyle nieudolne, że nie ma co na nie liczyć.

Zapowiada się wielkie zjednoczenie różnych środowisk. Do Warszawy wybiera się wiele stowarzyszeń – Sadownicy RP, Unia Warzywno-Ziemniaczana, Federacja Rolna, producenci trzody, ale też rolnicy nigdzie nie zrzeszeni.
Z województwa lubelskiego jadą do stolicy m.in. członkowie Solidarności Rolników Indywidualnych i to mimo sprzeciwu prezydium krajowego. Na czele związku stoi Teresa Hałas – poseł PiS, trudno więc spodziewać się, że będzie protestować przeciwko działaniom własnej partii. To nie zniechęca rolników z Lubelszczyzny.

Niewykluczone, że do manifestacji dołączą się także mieszkańcy stolicy i konsumenci.

To ostatni pechowy piątek polskiego rolnictwa – zapowiadają organizatorzy protestu.

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA