REKLAMA
,
Rosną szeregi „Terytorialsów”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przez ferie się szkolili, a w niedzielę złożyli przysięgę na sztandar 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Szeregi lubelskich „Terytorialsów” zasiliło 51 nowych osób.

Reklama

Uroczysta przysięga wojskowa odbyła się w niedzielę (26 stycznia) w Świdniku. Ceremonia zgromadziła mieszkańców miasta i okolic, przedstawicieli władz lokalnych oraz środowisk kombatanckich. Dowódca 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Tadeusz Nastarowicz, odczytał list Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, skierowany do żołnierzy.

Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej to wspaniała okazja do spełnienia potrzeby działania na rzecz Polski i jej obywateli, a także zdobywania wiedzy oraz umiejętności niezbędnych zarówno w Siłach Zbrojnych jak i poza nimi – napisał minister. – Mundur żołnierza Wojska Polskiego oraz oliwkowy beret są symbolem wyznawanych przez Was wartości. Noście je z dumą, honorem i szacunkiem!

Zaprzysiężeni żołnierze to głównie pełnoletni uczniowie szkół średnich, nauczyciele oraz studenci, którzy pomyślnie ukończyli 16-dniowe, intensywne szkolenie podstawowe w ramach projektu „Ferie z WOT”. Teraz przed nimi trzyletni okres szkoleń indywidualnych, specjalistycznych oraz zgrywających.

Przysięga zakończyła się defiladą pododdziałów 2 LBOT. W programie uroczystości znalazł się także pokaz walki wręcz przygotowany przez żołnierzy 24 batalionu piechoty lekkiej z Chełma. Nie zabrakło ciekawostek i specjalnych atrakcji dla najmłodszych. Można było również obejrzeć pojazdy i wyposażenie Terytorialsów.

Najbliższe szkolenia podstawowe w 2 LBOT dla kandydatów do terytorialnej służby wojskowej zaplanowane są w terminach 21.03-05.04.2020 oraz 8-23.05.2020. Wszyscy, którzy chcą wstąpić w szeregi Terytorialsów powinni już teraz zgłaszać się do Wojskowych Komend Uzupełnień.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA