REKLAMA
,
Rowerowy maraton po pagórach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W niedzielę, 2 sierpnia, w Janowie pod Chełmem wystartują uczestnicy maratonu „O Niedźwiedzi Pazur”. Zapisy jeszcze do północy 30 lipca.

Reklama

Już po raz dziesiąty Maratony Kresowe wystartują na Pagórach Chełmskich. Wyścig ma zatem swoją historię i renomę. Ci, którzy byli tu w poprzednich latach wiedzą, że na tym wyścigu trzeba być koniecznie. Trasa biegnąca przez malownicze obszary gminy Chełm przypadła do gustu nawet najbardziej wybrednym maratończykom, w tym uczestnikom Pucharu Polski.

Gmina Chełm jest jedną z najbardziej rowerowych gmin Polsce. Trudno się dziwić, wójt gminy Wiesława Kociuba sam jest zapalonym rowerzystą i uczestnikiem Maratonów Kresowych. W ubiegłym sezonie regularnie stawał na podium w swojej kategorii wiekowej w półmaratonie. Mieszkańcem gminy jest też szef drużyny Azart Peleton Chełm, Wiesław Wójtowicz. Dzięki ich zaangażowaniu, trasa co roku wygląda lepiej.

Start i meta są zlokalizowane w Janowie pod Chełmem (ul. Balladyny 5).  Miejsce to sprawdziło się znakomicie w poprzednich latach. Ulokowanie mety na wzniesieniu było przysłowiową „wisienką na torcie” i oferowało niepowtarzalne emocje na finiszu. Teren wokół świetlicy gminnej ma odpowiednią infrastrukturę na odpoczynek po wymagającym wyścigu. A nieopodal jest amfiteatr, w którym ceremonia nagradzania najlepszych zawodników ma piękną oprawę.

Kto ma ochotę stanąć na starcie? Rejestracja internetowa uczestników wyścigu jest otwarta do czwartku, 30 lipca, do godz. 24:00: formularze i informacje na temat rejestracji.

Obowiązują zasady bezpieczeństwa: zachowanie odległości 2 metrów na terenie miasteczka zawodów lub zasłanianie nosa i ust. Dotyczy to także sektorów startowych. 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA