REKLAMA
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Działacze lokalnego PiS wraz z posłanką Beatą Mazurek rozdali wśród chełmian ponad 600 biało-czerwonych opasek oraz naklejek z symbolem Polski Walczącej. To wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji IPN „Pokaż, że pamiętasz”.

Reklama

Akcja ma na celu propagowanie wiedzy dotyczącej symboli związanych z Powstaniem Warszawskim. Pomysłodawcy inicjatywy podkreślają, że jest to forma dostosowana do czasów, w których żyjemy i zachęcają, aby pamięć o Powstańcach była żywa nie tylko podczas oficjalnych uroczystości, ale też na co dzień. Dlatego właśnie przygotowali biało-czerwone opaski, naklejki w formie znaku Polski Walczącej oraz wlepy na samochody.

W Chełmie przeprowadzenia akcji podjęli się działacze Prawa i Sprawiedliwości. – To symboliczny, ale jakże ważny gest pamięci o Powstańcach. Zależy nam na tym, aby ta pamięć trwała, również wśród chełmian –mówiła nam Beata Mazurek.

Zainteresowania wśród chełmian nie brakowało. Wszystkie gadżety rozeszły się w niecałą godzinę. Akcja spodobała się także zapytanym przez nas osobom.

Ciekawa inicjatywa. Coś innego niż zazwyczaj i może szerzej dotrze do mieszkańców. – mówiła nam jedna z chełmianek. – Miły gest, zwłaszcza dla najmłodszych. Mogą nieco lepiej poznać historię Powstania i jego symboli – dodaje inny mieszkaniec.

A Wy co sądzicie, o takiej formie promocji historii? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Napisz komentarz
 • Paskudni pisowcy robią z pamięci o powstaniu jarmarczny splendor. Patriotyzm to nie jest założenie opaski czy filcowej PW. Patriotyzm ma się w sercu a nie na pokaz jak pisowcy.

 • Podjęli się pisowcy-a komu IPN zaproponował współpracę?

  • IPN, nikomu nie zaproponował współpracy to my wystąpiliśmy z inicjatywą do nich, jesli chce się coś zrobić pożytecznego nie trzeba czekać aż ktoś coś zaproponuje lecz samemu się zaangażować.

   • I za państwowe,nasze pieniądze zrobiliście partyjną agitkę.To korupcja polityczna,a przy takiej rocznicy,to szczególnie nie wypada.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA