REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Ruch jednokierunkowy w centrum Chełma?
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Narasta problem z brakiem miejsc parkingowych w centrum miasta. Jak twierdzi radny Longin Bożeński, rozwiązaniem mogłoby wprowadzenie tam ruchu jednokierunkowego.

Reklama

Ruch jednokierunkowy obowiązuje na ulicy Podwalnej, Strażackiej i od niedawna na ulicy Narutowicza. Według radnego Prawa i Sprawiedliwości, jest to “dobra jaskółka” dla rozwiązania odwiecznego problemu Chełma, czyli braku miejsc parkingowych w centrum. Tego typu działania miałyby zniechęcać kierowców do wjazdu do śródmieścia i wygenerowałoby dużą liczbę stanowisk do postoju, kiedy to jedna część ulicy pozostaje zamknięta. – Niedawno byłem w Przemyślu, całe szeroko rozumiane centrum to ruch jednokierunkowy i miasto funkcjonuje – mówił Bożeński.

– Rzeczywiście na wielu starówkach taki ruch istnieje, ale w mojej ocenie, jest wprowadzony ze względu na starą zabudowę z XVI – XVIII wieku – odpowiedział Józef Górny. Wiceprezydent zaznaczył, że wprowadzenie takowych zmian byłoby możliwe, ale mogłoby utrudnić pracę drogowcom na zimę – Tam, gdzie jest ruch jednokierunkowy, a więc istnieje wolny pas, mamy duży problem z odśnieżaniem – dodał.

Mieszkańcy już są sceptyczni dla tego typu rozwiązań. – Czy radny zastanowił się, jak będziemy mogli dojechać do naszych domów? – pytają mieszkańcy ulicy Adama Mickiewicza. – Kierowcy nie będą zastanawiać się, gdzie i w jaki sposób będą parkować, a na znaki nawet nie zwrócą uwagi – twierdzą mieszkańcy.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama