REKLAMA
,
Ruch jednokierunkowy w centrum Chełma?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Narasta problem z brakiem miejsc parkingowych w centrum miasta. Jak twierdzi radny Longin Bożeński, rozwiązaniem mogłoby wprowadzenie tam ruchu jednokierunkowego.

Reklama

Ruch jednokierunkowy obowiązuje na ulicy Podwalnej, Strażackiej i od niedawna na ulicy Narutowicza. Według radnego Prawa i Sprawiedliwości, jest to „dobra jaskółka” dla rozwiązania odwiecznego problemu Chełma, czyli braku miejsc parkingowych w centrum. Tego typu działania miałyby zniechęcać kierowców do wjazdu do śródmieścia i wygenerowałoby dużą liczbę stanowisk do postoju, kiedy to jedna część ulicy pozostaje zamknięta. – Niedawno byłem w Przemyślu, całe szeroko rozumiane centrum to ruch jednokierunkowy i miasto funkcjonuje – mówił Bożeński.

– Rzeczywiście na wielu starówkach taki ruch istnieje, ale w mojej ocenie, jest wprowadzony ze względu na starą zabudowę z XVI – XVIII wieku – odpowiedział Józef Górny. Wiceprezydent zaznaczył, że wprowadzenie takowych zmian byłoby możliwe, ale mogłoby utrudnić pracę drogowcom na zimę – Tam, gdzie jest ruch jednokierunkowy, a więc istnieje wolny pas, mamy duży problem z odśnieżaniem – dodał.

Mieszkańcy już są sceptyczni dla tego typu rozwiązań. – Czy radny zastanowił się, jak będziemy mogli dojechać do naszych domów? – pytają mieszkańcy ulicy Adama Mickiewicza. – Kierowcy nie będą zastanawiać się, gdzie i w jaki sposób będą parkować, a na znaki nawet nie zwrócą uwagi – twierdzą mieszkańcy.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA